| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU. Ieri am dat test la biologie.
Nasol. Cred ca am luat un 5.
Ce fac? Cum le spun alor mei?
Sunt destul de stricți, nu știu ce sa fac, mai ales ca pana acum am avut mereu numai 9 sau 10.
Ma rog, o excepție la mate.
Mulțumesc mult!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Tot asa, simplu si direct, spus tot adevarul, inainte ca ei sa mearga la scoala si sa afle de la diriginte.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Le spui sincer si direct, adevarul!
Cu promisiunea ca vei invatat pe rupet si vei lua un 10, la prima ora cand ai matematica.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

La bio e problema, la mate am reparat deja. Cum le zic la bio asta ma interesează

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tot asa, simplu si direct, spus tot adevarul, inainte ca ei sa mearga la scoala si sa afle de la diriginte.

| Anonima163333 a răspuns:

Trebuie sa le spui adevarul, ca altfel vor fi foarte suparati pe tine, mai ales ca esti un elev de nota 10.Trebuie sa fii sincer si direct, sa nu afle de la diriginta ca apoi e jale, stiu cum e, stai linistit.Si eu invat bine si cand am luat candva 6 (tot la BIOLOGIE)mama a aflat de la scoala si m-a batut la cap o seara intreaga.
sad