| Mally98 a întrebat:

happy

Imi place de un baiat. vorbim pe mess si prin mesaje. dar vreau sa ii zic ca imi place de el.si nu stiu cum sa fac asta. sa fie simplu. mi'e cam rusinesad ma ajutati va roog:* dau si fundita:X

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Pur si simplu NU ii spune. Fara suparare dar chiar trebuie sa iti musti limba si sa nu ii zici. Daca si lui ii place de tie iti va spune. O fata mereu trebuie sa astepte ca baiatul sa ii zica mai intai daca ii place de tine sau nu. Am patit exact ca tine numai ca norocul meu a fost ca eu nu i-am zis ca il plac sau nu si nu dupa mult timp s-a si cuplat cu una mai in varsta ca el si atunci mi-am putut da seama de cum era el in realitate.

6 răspunsuri:
| Plague a răspuns:

Daca nu ii spui, si nu isi da seama evident ca nu o sa faca nimic. Daca o sa astepti sa iti cada din cer, poti astepta mult si bine, ca omul nu e cititor de ganduri. De obicei baietii fac primul pas pentru ca sunt mai curajosi, dar face primul pas cel caruia ii pasa. Daca el nu stie ca il placi, poate nici nu s-a gandit la asta, sau crede ca nu are sanse, normal ca nu va face nimic. Ii zici simplu si direct, fara ocolite si fara prostii. Daca vrea o sa te anunte el, daca nu - treci mai departe. Bafta. @RainBow cum anume era in realitate? s-a cuplat cu alta deci era rau? daca iti placea de el ii ziceai. Un baiat (cu creier si bun simt.nu vorbesc de toti cocalarii) apreciaza sentimentele sincere si curajul. Imi pare rau pentru tine, dar era evident ca nu o sa iti citeasca baiatul gandurile daca tu nu il anunti ce simti pentru el.

| xCatastrophe a răspuns:

Poi acum depinde de unde sunteti! Roaga`l sa va gasiti undeva in parc, stiu eu ceva plimbare.in fine intelegi ideea. Fii naturala nu stii ce se alfa in capul lui. Cand vorbiti incearca sa nu ramaneti fara subiect de discutie dar nu fi nici prea directa. Fii subtila ca esti fatawinking. Incearca sa ii faci cu ochiul sau arunca`i cava "semnale" ca sa le numesc asa. Ca sa incuraje, z sa te distrez prietena cand am cuplat`o ca semnale din greseala isi scapa poseta si i se vedeau boxerii si cordeaua de la sutien rolling on the floor! In orice caz apropiete cat mai mult de el de pe scaun, banca sau depinde. Daca ai destul curaj si esti "Barbata" \m/ atinge`l. DAca te saruta.BINGO! De preferabil cauta si o tinuta coafura si machiaj adecvat ca sa pari cat mai frumoasa nu purta tocuri baietilor nu le plac fetele mai inalte ca ei. I don't want to see `! Ia`ti niste haine(de preferat ceva blugi. Mie mi se par foarte frumoase fetele acelea care porta pantaloni scurti ca slopeta cu bretelele pe lanaga corp si ceva tricou extravagant. Acuma depinde si de grderoba ta. Poti sa te imbraci cum vrei dar incearca sa fii tu). Nu uita de respiratie si parfum straight face! ASta e un lucru jenant la o fata laughing. Acuma vezi ca baiatul sa nu fie mofturos.laughing
Cam greu.nu?winking
Nu e tocmai simplu, dar poate reusesti. Multe din prietenele mele au facut asa. la 75% a mers.winking
Scuze ca te presez asa mult, poate poti sa faci ce doresti`?winking Scucces`!>:d

| PetreConstanta a răspuns:

Eu cred ca el ar trebui sa-ti spuna nu tu lui

| Stein a răspuns:

Baietii sunt mai rusinosi cand vine vorba de fete si o sa dureze pana o sa te intrebe(asta daca ii place de tine)

| Diana_6484 a răspuns:

Il intrebi si cam de cine iti place si continui tu tot asa ...merge crede-ma la mine a merslaughinglaughing

| yomony96 a răspuns:

Sunt de aceeasi parere cu RainBow si anume ca baietii trebuie sa faca primul pas. In fine, daca chiar stii ca te place si vezi ca n-are de gand sa iti spuna, ii poti zice ``Te plac`` in loc de ``Multumesc``, asa poate isi ia inima in dintii si iti spune ca te place si el. Daca vezi ca tace poti rade si ii poti spune ca asa spui tu celor ce te ajuta.