| Ely21 a întrebat:

Hei TPU, imi puteti spune si mie niste seriale bune doar nu foarte vechi? Ceva gen The vampire diaries.

Răspuns Câştigător
| LexiLaveil2 a răspuns:

Gen The Vampire diaries este "Moolight"(2007-2008). Este de asemenea cu vampiri. Cu un tip, care desi este "un monstru" incearca tot posibilul sa ajute cat mai multi oameni, si sa o protejeze pe fata de care ii place.

Altceva asemanator, ar mai fi "The secret circle"(2011). Este cu niste vrajitori, care incearca sa isi salveze vietile, si sa caute raspunsuri despre ceea ce s-a intamplat cu parintii lor.

Ar mai fi si "The lying game"(2011) si "Pretty little liars"(2010). Sunt mister, dragoste, drama. Foarte frumoase.

"Teen wolf"-este povestea unui baiat normal, care este muscat de un varcolac. Varcolacul ce l-a muscat, doreste sa isi faca o haita, sa omoare toate persoanele ce i-au omorat familia si l-au ranit. Desi este "blestemat'' sa omoare, el reuseste sa isi tina in frau toata chestia cu varcolacul, si sa o ajute pe fata de care ii place, desi provine dintr-o familie de vanatori, iar familia ei doreste sa il omoare.

Daca ai sa mai doresti si altele, lasa-mi un mesaj si iti mai zic.
Ma bucur daca te-am putut ajuta.
Vizionare placuta.

P. s. Sa-mi zici ce vizionezi, si daca iti place.:*

| Ely21 explică (pentru LexiLaveil2):

Cele pe care mi le-ai zis le-am vz. daca mai sti sa imi spui. mersi pentru idei.

| LexiLaveil2 a răspuns (pentru Ely21):

Din ce am mai vazut eu:
Supernatural (pe care il adorlove struck)
Grey's Anatomy
Hart of Dixie (este vorba de o Doctorita, care afla ca tatal ei, este un al om decat cel pe care il stia ea. Ajunge intr-un sat, si lucreaza la cabinetul tatalui ei adevarat, si intampina multe greutati. Nimeni din sat, la inceput nu vroia sa fie consultati de ea, si neavand clienti, celalalt doctor cu care impartea clinica, o ameninta ca ii ia partea ei, daca nu are un anumit procentaj de pacienti. Si astfel face tot felul de lucruri, ca oamenii sa o placa. O da in bara de cele mai multe ori.)
Gossip Girl (Este mai mult vorba despre viata unor adolescenti bogati, ce se lupta cu un server ce le scoate la iveala cele mai neplacute si intunecate secrete)
Alcatraz (Alcatraz este o inchisoare din anii 60. In '63 toti detinutii au disparut, intorcandu-se peste 50 de ani-in zilele noastre, la fel cum erau in trecut, neschimbati atat infatisare, cat si comportament.)
The 4400(in decursul a catorva zeci de ani, 4400 de persoane au fost rapite. Intr-o zi, trebuia sa treaca pe langa pamant o cometa, cand brusc si-a schimbat traiectoria si se indrepta inspre pamant cu o viteza de neimaginat. Dar cu cat se apropia de pamant mai mult, cu atat incetinea mai tare. Pana cand, de fapt acea cometa, era un glob mare de lumina, care s-a micsorat, dupa care a explodat, aparand deodata toti cei 4400 de oameni rapiti. Ei au fost rapiti de oamenii din viitor si trimisi in "zilele noastre" la fel cum erau cand i-au rapit. Timpul pentru ei nu a trecut deloc. Ei au fost inzestrati cu niste puteri, pentru a preveni apocalipsa. etc)
American Horror Story(este un serial horror de 12 ep. Daca chiar crezi ca esti in stare sa te uiti, ti-l recomandlove struck)
Dexter( este vorba de un criminalist-expert in petele de sange, care de fapt el este un criminal in serie de criminali.laughing Lucreaza dupa un cod. Este foarte fain. Cum incearca sa acopere tot, devine tata, sotia lui este omorata de un criminal. etc)
Hellcats ( o tipa "dura" isi pierde bursa la drept, si ca sa poata continua cursurile, ii trebuie o bursa, pe care o obtine in final, dar este una de majorete. Totul i-a o intorsatura in viata ei.)
Dollhouse(Mister. O sa iti placa. Este vorba de niste oameni care "inchiriaza" sa zicem asa, trupurile unor oameni. Ei fac niste "experimente" pe ei. Le dau tot felul de personalitati. Le imprima anumite memorii, ca sa poata fi cu diferite persoane.)
Hex

| Ely21 explică (pentru LexiLaveil2):

Mersii mult.

9 răspunsuri:
| 7Mary7 a răspuns:

Uita-te la Lost, este foarte interesant!

| DavidUnicorn a răspuns:

- Gossip Girl
- The O.C.
- The Carrie Diaries
- Pretty Little Liars
- Love Child
- The Vampire Diarie

| Zuzu12 a răspuns:

Pretty Little Liars, Another Cinderella Story, Gia(care este absolut minunat), The OC, Lelgally Blonde, Whip It, Skins, Friends with Benefits, Gossip Girl, Factory Girl, Grey's Anatomy, Mean Girls, Jennifer's Body. Sper ca te-am ajutat!:* Pa, pa.

| ionutzcosmi a răspuns:

Seriale misto star crrossed, blindspot, shadowhunter, quantico, graceland, agent of SHIELDS, Beauty and the Beast sunt superbe toate sper cs te-am ajutat

| Arianna_Ari_1997 a răspuns:

SuperNatural,The secret circle-->este foarte interesant si superb,teen wolf, Pretty Little Liars, Jennifer's Body, Grey's Anatomy, Lost Sper ca te-am ajutat Pa-pa :*