| Imonettex a întrebat:

Hei, TPU! Incep clasa a VII-a si chiar nu stiu cum va fi. diferita sau asemanatoare cu a VI-a? :-s Oricum, as vrea sa stiu cam ce se va studia la fiecare materie(ceva nou)-ex: mate-radical(cred :d). Si tezele vor fi cu subiect unic? Vom avea de ales intre geografie si istorie? Si... daca nu v-am plictisit cu intrebarile :d, ce vom face in primele lectii la chimie si cultura civica thinking Multumesc happy

3 răspunsuri:
| Miina a răspuns:

Buna.
La fiecare materie invatati ceva nou, si de asta va fi mai dificil.
Si se va adauga chimiahappy.
Bafta!

| SAMM0603 a răspuns:

Nu e greu in a VII, la mate da. veti face lectii noi, cand vei primi manualul te vei putea uita la cuprins pentru a vedea tot. Tezele nu vor fi cu subiect unic. Vei da examen in cl VIII la roamana si mate. In cl VIII vei da teza (apoi examenele) la romana si mate si la geografie sau isotorie. Ai de ales. La cultura civica va fi foarte usoooooooooorr. Veti vorbi despre popor si altele... si cel mai prost de la mine din clasa a terminat cl la civica cu 9. Iar la chimie prima data vei invata din sistemul periodic, metale nemetale.etc Pe mine m-a pus sa cumpar sistemul periodic ori de la scoala ori de la librarie. Sa ai grija de el pentru ca cu acelasi sistem vei lucra si in cl VIII. Bafta|!:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vei vedea.happy Ce rost are sa le stii pe toate inainte?winking