| alletz2001 a întrebat:

Hei TPU,(intrebare pentru fete)cand trebuie sa-ti vina ciclul si cum sti ca-ti vine si la ce varsta trebuie sa porti bustiera?
Dau funda:*

Răspuns Câştigător
| simomih a răspuns:

Menstruatia poate sa iti vina si la 10 si la 14 ani..depinde de cat de dezvoltata esti, de organismul tau...nu este o varsta prestabilita. Daca menstruatia nu iti vine pana la varsta de 16 ani trebuie sa consulti un specialist, in cazul de fata un ginecolog care sa iti spuna ce e de facut. Bustiera trebuie sa porti in functie de marimea sanilor.Nu poti purta bustiera daca nu are ce sa sustina. Daca tu crezi ca iti trebuie bustiera poti incerca, nu are cu ce sa dauneze.