| keyti a întrebat:

La citi ani este normal sa pleci intr-un club de distractii(discoteca)?

Răspuns Câştigător
| AlinaaAli a răspuns:

Depinde si de unde esti si depinde din punctul cui de vedere!tongue
de exemplu daca stai intr-un oras mare unde nu se barfeste si parintii tai sunt de acord poti sa mergi la 15-16 ani
daca stai intr-un orasel mic, unde toata lumea cunoaste pe toata lumeahee hee cred ca stii ce faima ai mergand la 15 ani in club!

Acum din punctul meu de vedere,daca stii ce ai de facut acolo s esti fata la locul tau, cred ca stii ce iinseamna asta, poti sa mergi la 16 ani, eu sincer iti spun ca abia dupa 17 ani am mers in club pentru ca asa era cand stateam in sat,toate babele barfeau si ne faceau in toate felurile si bineinteles parintii sareau in sus ca ii facem de rusine,chiar daca noi acolo altceva in afara de faptul ca dansam si ne distram nu faceam nimic,dar asta este,fiecare cu mentalitatea lui!

Si in concluzie, ca probabil te-am plictisit, eu cred ca de la 16 in sus poti sa mergi, pentru ceilalti cred ca o terasa pana seara la 23 e de ajuns tongue

3 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Pararea mea este ca la cel putin 16 ani, avand in vedere care este atmosfera prin cluburi si discoteci in zilele de azi.

| vladmR a răspuns:

La cati ani simti tu ca o sa faci fata acolo

| Eღilia62 a răspuns:

Acum nici nu se mai stie ce e normal si ce nu.Stiu fete care se duc de la 11-12 ani la discoteca(la sat) si eu n-am fost in viata mea la discoteca aia si nici in alta parte, decat ziua.Ma gandesc sa ma duc anul viitor,la petrecerea de Halloween, cu colegii, ca la anul vom fi a 11a,desi ei au fost si anul asta la club, dar nu cred ca ma lasa mama si nici nu am simtit nevoia sa merg, nici sa o intreb daca m-ar lasa.
Cred ca o varsta normala e de 15 la discoteci-cluburi si 18 la cluburile alea mari de tot.