| Lov3spiritK a întrebat:

Hei, TPU... la scoala este un baiat cu care sunt colega din clasa I. Priete mea l-a intrebat zilele trecute, la vrajeala daca ma place iar el a raspuns:"Este doar o prietena dar devine mai mult." Si a inceput sami cam placa de el. De curand la mai intrebat de cateva ori daca ma place si la intrebarile astea a zis ca nu... (cand am auzit ce mi-a zis nu am putut crede si am fost foarte suparata aproape ca am inceput sa plang) As vrea totusi sal intreb eu, dar nu am nici-o idee daca mie imi v-a spune adevarul. Nu stiu cum sa fac sa aflu. Va rog ajutati-ma! Dati-mi un sfat!

Răspuns Câştigător
| xTrixie a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa il intrebi! Dar serios, pentru ca daca il iei si tu la misto nu iti va raspunde sincer! Intreaba-l direct si spune-i sincer! Pana la urma ce pierzi? NIMIC. De cat sa te indragostesti mai mult de el mai bine afla de acum daca te place sau nu + daca vrei sa mai vorbim poti sa imi lasi idd sau fb tau pe privat.

2 răspunsuri:
| robe_5426 a răspuns:

Paii ai putea sa ii spui ceea ce simti si sa vezi si ceea ce simte si el.In caz ca nu ai incredere ca iti va spune adevarul ai putea sa il rogi pe prietenul lui cel mai bun sa il intrebe de cine ii mai place, ce parere are despre tine etc. Funda?

| yoyo74 a răspuns:

1.Porneste o conversatie pe facebook intre mai multi colegi de-ai tai si el sa fie printre ei.
2. Jucati "Adevar sau Provocare"
3.Roaga-ti o prietena pe privat sa te intrebe cand vei alege "Adevar" daca iti place de el.
4.Raspunde cu "DA"
5.Fii atenta cum reactioneaza rolling on the floor
Poate e o idee tampita, dar eu asa am facut(sunt baiat) rolling on the floor