| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU media mea de admitere este 9, 50 iar prima mea optiune este spiru haret mate-info cu ultima medie de 9, 28
credeti ca intru?
eu mi-am pierdut speranta pentru ca anul trecut un copil cu media 9, 28 eraa pe locu 2000 in ierarhie, iar la media 9.50 (eu) sunt abia pe locul 2290

3 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Nu lua acel exemplu ca ceva la modul general.Madia ta iti permite inscrierea la liceul respectiv, dar daca sunt mai multi inscrisi decat locuri, va trebui sa sustii un examen.Atunci admiterea depinde de media acestui examen.Nu te descuraja.Succes.

| ElenaSA a răspuns:

Depinde si de optiunile elevilor.Interesanta comparatie ai facut, dar nu trebuie sa-ti pierzi sperantele.Nu stii catre ce licee se vor indrepta absolventii.

| Bloom_2977 a răspuns:

Eu cred ca ai sanse mari, dar depinde foarte mult citi copii vor dori sa intre unde vrei si tu, oricum speranta moare ultima asa ca daca incerci nu pierzi nimic.happy bafta