| anonim_4396 a întrebat:

Hei, TPU! :* Mie imi place un baiat. el stie asta si nu ma place. dar incearca sa ma faca sa rad mereu. eu nu vreau asta, vreau sa ma iubeasca. si nici nu mai stiu ce sa cred pentru ca el imi spune ca suunt frumoasa, dar nu sunt genul lui, si ca ar fi mai bine sa fim doar prieteni. iar prietenele mele imi spun ca el spune ca sunt insuportabila..ca.mi cer mereu scuze ..si asta doare.

5 răspunsuri:
| Nolkyz a răspuns:

Nu mai pune totul la suflet... Nu e ultimul baiat de pe planeta. Plus ca nu ai cum sa-i ceri cuiva sa te iubeasca.

| LifeIsColour a răspuns:

Buna,in primul rand,nu ar trebui sa crezi tot ce iti spun prietenele tale. Poate ca nu iti sunt chiar atat de"prietene" pe cat vor sa parawinking.Te-ai gandit ca poate fac asta si din cauza invidiei? Poate ca si-au dat seama ca baiatul respectiv te place insa nu are curajul sa ti-o spuna,si sunt putin geloase fiindca,daca e asa cum ai spus tu,daca intr-adevar e frumos si sa mai fie si cuminte pe deasupra, chiar au motive sa fie geloasewinking.In primul rand, nu ar trebui sa te lasi influentata de catre nimeni, conteaza doar parerea ta, nu a altora.Cat despre relatia ta cu baiatul respectiv, eu zic sa te apropii mai mult de el.Si mie imi placea inainte de un baiat,ii tot faceam complimente de genul"esti frumos"etc insa, niciodata nu i-am spus ca imi place de el. Poate de teama, ca ma va respinge, ca sentimentul nu este reciproc, si nu stiu daca si-a dat seama vreodata ca mi-a placut de el.Gandeste-te la orice posibilitate,la orice varianta, daca baiatul respectiv spune ca nu va potriviti, are el un motiv, fie prietenele tale l-au mintit in legatura cu ceva, fie ii este teama ca tu nu il placi...Asa cum ai spus, iti face complimente si incearca sa te faca sa razi mereu! Asta inseamna ca il intereseaza starea ta de spirit, se preocupa ca tu sa fii mereu fericita etc.Eu zic sa nu mai asculti ce iti spun prietenele tale si sa pastrezi aceasta relatie de prietenie cu el.Astfel,va avea mai multa incredere in tine si, de la amicitie pana la iubire nu e un pas foarte mare. Sper ca te-am ajutat!happy

| alexutza071 a răspuns:

Buna! dupa parerea mea, cel mai probabil baiatul respectiv se poarta cu tine asa pentru nu suferi tu, si el vrea sa te faca sa te simti mai bine. daca lui ii place de alta fata probabil o sa-si dea seama mai tarziu ca sentimentele tale pentru el sunt chiar importante.pana atunci incearca sa mai vorbesti cu el, dar cred ca ar fi bine sa nu il mai sufoci atat de tare.si nu are rost sa fii suparata, mai sunt baieti pe planeta asta.bafta!

| fitzacurvelor a răspuns:

Dupa parerea mea cred ca si el te place, dar ii este rusine sau poate timid sa-ti spuna ca te place. Nu-ti mai cere scuze prea multe si incearca sa vorbesti cu el serios despre ce ce simtiti fiecare

| Shinippo a răspuns:

Hey! Probabil baiatul respectiv are sentimente pentru altcineva si nu vrea sa te faca sa suferi, din aceasta cauza te face sa razi. Probabil tine mult la tine, dar din cauza altei persoane nu vede asta. Incearca sa te comporti normal si ai rabdare. Imprieteneste.te cu el mai bine si fa.l sa aiba incredere in tine. Sper ca te.am ajutat!