| Flöricicä a întrebat:

Ne. a dat la dirigentie tema:Salutul.Cica sa ne interesam noi si sa venim la scoala cu ce am gasit. Eu am scris "salut" in toate limbile pe care le stiu, dar stiti ce altceva as putea zice? FUNDAAA!

Răspuns Câştigător
| oanacatalina a răspuns:

Si mai poti sa dezvolti si ideea ca salutul este o forma de respect, felul in care saluti oamenii de orice varsta spune multe despre o anumita persoana, un salut este o mica poarta catre o prietenie in unele cazuri...

1 răspuns:
| Alexanddra a răspuns:

Pai cauta pe net, asa cum ai facut tu in mai multe limbi si dezvolta ideile ...de exemplu : in tara x oamenii cand se intalnesc se saluta asa,cand pleaca se saluta asa, daca sunt prieteni se saluta cumva, daca saluta persoane mai in varsta asa...