| ShePigeon a întrebat:

nu stiu cum sa o conving pe mama sa ma lase sa imi cumpar placa de par... Chiar tata a venit cu ideea dar ea nici nu vrea sa auda, zice ca o sa mi se deterioreze parul. Dar totusi nu stiu daca e bine sa faca asta fiind ca am un par destul de fumos putin ondulat dar incepe sa ma plictiseasca forma lui si uneori imi sta tare aiurea... Voi ce ziceti sa fac?

Răspuns Câştigător
| DennDeny a răspuns:

Daca tu chiar vrei asta si iti surade ideea nu se intampla nimic daca incerci. Placa trebuie insa folosita destul de rar si nu in fiecare zi pentru ca intr-adevar deterioreaza si arde parul. Vorbeste cu mama ta si spune-i ca ti-ar placea si tie sa incerci asta si promite-i ca nu o vei folosi decat cu acordul ei sau de x zile pe saptamana. Iti tin pumnii.
Funda? ^^

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Spune-i c-o s-o folosesti doar o data pe saptamana.

| TheRealDaniel a răspuns:

In toate trebuie sa existe o schimbare pana devine plictisitor, gusturile se schimba si trebuie antrenate altele noi. incearca sa o convingi pe mama ta ca este parul tau si alegerea ta cum vrei sa-l schimbi, ea nu te poate controla cand vine vorba de infatisarea ta, pana la o limita. Fa cum iti place

| TranficantulDePufuleti a răspuns:

Ii spui mamei tale ca o sa folosesti placa doar la momente speciale (cum ar fi un weekend, sfarsitul de an scoalar (care se apropie), ziua unui prieten/prietene etc.), dar trebuie sa ii spui asta cu responsabilitate, sa nu ii dai impresia ca o sa cumperi placa de par doar asa...sa fie acolo.