| Adeelus a întrebat:

:* Scuzati categoria ca inca nu sunt adolescenda! Deci vreau sa spun ca imi place de un baiat care a terminat acum clasa a8-a. Eu termin a6-a... Mda, acum puteti sari spunand ca sunt mica pentru chestii de genu'. Ma rog
! Acum de vreo cateva saptamani incepea sa ma bage in seama. Eram o data afara, iar el impreuna cu un coleg erau la geamul dintr-o clasa din scoala. Ia o floare din plastic laughing, deschide geamul si spune ca-s iubita-sa si imi arunca floarea. Normal ca eu si prietenele mele ne-am dat la ras. laughing) Asa si ma mai pisca ( nu de fund cum fac altii ). Cand a terminat a8-a, in ziua cand a fost banchetu' a vrut sa imi dea o floare din florile lui, ca stiti voi ca se dau flori la sfarsit de clasa a8-a, dar toate florile le-au luat clasa a5-a laughing si ni le-au dat mie si prietenelor mele. Sau odata cand sa ii semnez pe pamblica zice un coleg ca avem numele de familie la fel ( eu si baiatul de care imi place ) si zice ca "Vezi? Nici nu mai trebuie sa ne mai schimbam numele cand ne casatorim! "Au mai fost cateva intamplari dragute cu el si asa am inceput sa-l plac. Azi le-am spus prietenelor mele ca incep sa il plac, iar una dintre ele se duce la el si il intreaba daca ma place. El zice ca nu, apoi ca nu stie si ca vorbesc ei doi mai incolo. Ei au vorbit si a spus ca nu.Sa mentionez ca prietena mea nu i-a zis ca eu il plac, dar poate si-a dat seama. Habar n-am! Deci voi ce credeti? Ma place sau nu?

Răspuns Câştigător
| Satango a răspuns:

Bună!

Deşi este o joacă, un capitol a iubirii între copii ( Vârsta în care ne creăm o iluzie a iubirii ), vreau să-ţi menţionez că este în acelaşi timp o paletă de culori, o perioadă de care ai să-ţi aminteşti cu mult drag, la fel cum ai observat şi la geo123456898543. Faptul că el nu a spus că te place, probabil a făcut-o şi din cauză că îi e ruşine. Încearcă să comunici cu el, dacă nu faţă în faţă atunci prin mesaje, pe calculator. Ai să-ţi dai seama singură dacă te place sau nu happy. Baftă!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toată lumea știe că-l placi, numai el nu a aflat laughing. spune-i că îl placi și o să vezi dacă e reciproc.

| NarutoFan134 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, poate ca te place, dar ca prietena. Incearca sa mai vorbesti cu el, sa mai tineti legatura, poate asa relatia voastra va mai avansa. Dar alta solutie ar fi sa ii spui fata in fata ceea ce simti, si atunci vei afla daca este reciproc. Daca tine la tine (ca prietena) va dori sa fiti prieteni in continuare, chiar daca sentimentul nu e reciproc. Iti urez bafta! laughing

| geo123456898543 a răspuns:

Uauu, cat am citit din ce ai scris aici imi aduc aminte de mine laughing) si eu am avut aceleasi intamplari ca tine (aproape) nu stiu ce sa zic, e posibil sa te placa, eu cu acel baiat am vorbit mai bine de 2 ani si totul a inceput exact ca si la tine si bineinteles mai vorbim si acum chiar acum cateva zile ne-am impacat