| undressend a întrebat:

Hei TPU sper sa ma puteti ajuta. Deci, pe langa faptul ca ma consider foarte urata, sunt bipolara, am tulburari de concentrare si mi-am pierdut de tot pofta de mancare. Tristetea, durerea si gandul sinuciderii nu imi dau pace. Voi ce ziceti? Credeti ca sunt depresiva?

Răspuns Câştigător
| justanotheruser99 a răspuns:

Interiorul conteaza, nu ambalajul, deci nu te mai stresa atat. Pentru tulburarile de concentrate ia lecitina, iar daca ti-ai pierdut pofta de mancare, nu mai manca, asta e, cand iti va fi foame vei merge singura sa mananci. Daca esti depresiva, noooo, deloc. *sarcasm* Dar din ce cauza esti tu trista? Nu mai ai chef de viata? E ceva trecator, du-te fa-ti prieteni, nu mai sta izolata, si umpleti timpul cu ceva, logic ca te apuca depresia daca esti plictisita si mai stai si singura.

9 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Cam toti adolescentii aveti mai nou asta, e la moda?

| whatevernvm a răspuns:

Esti tocmai buna de sinucis

| darrio2007 a răspuns:

Nu pot sa iti spun nimic nestiind motivele tale. Oricum sunteti prea miorlaite pentru secolul asta.Una -doua, vaaaaai, mare suferinta! Cred ca aveti prea multe mofturi.

| William a răspuns:

Mananca pizza, nu are cum sa nu iti placa.

| Doub a răspuns:

Mergi la psiholog, o să te ajute.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

De fapt ar trebui sa renunti la filme horror si sa faci cateva reprize bune de sex, in rest n-ai nici pe naiba, mofturi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Are 12 ani

| seth2016 a răspuns:

Pai hotaraste-te. Sau depresiva sau bipolara. Ai si perioade cand ai prea multa energie, dormi putin sau deloc si vorbesti mult?

Pentru ambele exista solutii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bipolara poate doar un psihiatru sau un psiholog sa-ti spuna ca esti, probabil nici nu stii ce inseamna.
Tulburari de concentrare ai pentru ca tu vrei sa ai.
Sinucidere? Ai vreun motiv ca sa te gandesti la lucrul asta? Probabil ca nu, revino cu picioarele pe pamant si lasa prostiile.
Nu cred ca esti depresiva, cred ca vrei sa atragi atentia si nu stii cum.