| MălinaSophy a întrebat:

Hei TPU, stiu ca suna ciudat dar cam pe la ce varsta ar fi normal sa ai primul sarut? Eu am 12 ani si sunt cu un baiat,joi facem o luna si el a spus ca ar vrea sa trecem la alt nivel si nu stiu ce sa fac, imi este frica de acel moment si ma cam panichez cand ma gandesc la el:ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| mona a răspuns:

Lasa lucrurile sa decurga normal si va fi ok

8 răspunsuri:
| ania a răspuns:

E mult prea devreme. Mi se pare foarte trist ca la vârsta asta să ai deja prieten. Sărutul l-a creat Dumnezeu ca să fi un preludiu la actul sexual și toate să fie dăruite la pachet partenerului de căsătorie. După ce începi să te săruți e ca și cum ai merge pe un topogan în jos, e foarte greu să te oprești, abia atunci descoperi ce bombă atomică e în tine.Un băiat la vârsta asta nu e destul de matur să ofere stabilitate, protecție, doar încep să-i facă tumbe hormonii și simte că vrea sex. Poți începe să faci alegeri greșite pe care să le regreți o viață întragă.Eu pe copiii mei îi încurajez să se ferească de a intra în orice relații până vor fi destul de maturi să se poată gândi la căsătorie.Fiul meu de 12 ani se străduie să învețe o meserie( soțul meu face vitralii și deja și fiul meu știe să facă singur-e foarte talentat la chestii din astea artistice) pentru că vrea ca la 18 ani să poată câștiga destui bani încât să poată găsi o fată frumoasă cu care să se căsătorească și să aibă cu ce să-și întrețină familia).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
După majorat, la 12 ani îţi vezi de şcoală, ai alte preocupări, lasă relaţiile, ai timp!
Te pup!

| m2704 a răspuns:

Totul trebuie sa decurga de la sine.Nu te stresa.

| MariaFcsb1 a răspuns:

Eu spun sa te linistestipuppy dog eyes, nu te mai panica totul vine de la sinepuppy dog eyes

| 456deea a răspuns:

Toti cred ca ti-au dat raspunsuri de genu "esti prea mica" dar sunt sigura ca si ei la varsta asta erau asa nu-ti face griji totul va fi bine nu te ingrijora happy

| kilio8990 a răspuns:

O repet si eu, daca deja ai inceput cu relatiile la 12 ani ii clar, pai la 15 faci naibi vreo prostie ca te-ai despartit...
Esti prea mica, bucurate de viata...big grin

| M?linaSophy explică:

Merci

| M?linaSophy explică:

Dap...Mati lamurit ce sa zic...happy oricum asa mi-au spus si altii, merci va pup