Hei tpu...sunt baiat..si imi place sa port rochii, ma simt bine in ele.Are ceva? Nu sunt gay sau ceva de genu, nu vreau sa fiu fata doar imi place cum se simte.

7 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

S-ar putea sa te incadrezi in categoria celor care prezinta "tulburari de identitate de gen"(transexualitatea, travestismul si alte tulburari de identitate sexuala).
De regula asemenea probleme de identitate sexuala nu sunt insa generate de cauze fiziologice. Exista, insa, situatii cand identitatea sexuala poate fi totusi afectata de cauze fiziologice.In acest caz este necesara prezentarea la medic pentru a se descoperi aceste cauze si a se echilibra functiile organismului pentru ca astfel pot fi prevenite si alte probleme de sanatate generate de o activitate anormala a sistemului endocrin, de cauze genetice sau chiar si de abuzuri de ordin social si familial.

p.s. Documenteaza-te din link (autorul este de profesie psiholog!):http://www.mirelazivari.ro/......y-disorder

| WaterDrop a răspuns:

Daca asta te face pe tine fericit, atunci nu lua in seama vorbele nimanui si continua sa o faci.Mai sunt destule persoane ca tine asa ca nu te ingrijora.In cel mai rau caz te poti muta in Scotia si acolo chiar nu te va mai baga nimeni in seama.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca e asa cum spui si doar iti place cum se simte, sunt sigur ca iti poti cumpara pantaloni din acelasi material sau chiar sa-ti faci uni dintr-o rochie laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!

Depinde cati ani ai.Am un verisor care facea de astea cand era mic mic, dar acum s-a lasat de meserie, ii plac fetele, sa se joace cu mingea, sa mearga cu bicicleta, etc.
Daca continua placerea asta, trebuie sa te duci la psiholog, sa iti spuna ce sa faci ca sa nu mai ai placerea asta. - e doar opinia mea.

O zi buna sa ai!

| RagnarokR a răspuns:

Revino-ti in fire, mai omule!

| UserulAnonim a răspuns:

Asta tine cont de indentitatea de gen.
Nu lua in seama comentariile rautacioase. Adica ce, eu n-as purta o fusta (sau un kilt no)? E mult mai comod. Doar ca... ideea e daca doresti sa umbli asa in public, in Romania nu e o idee buna, iar daca stau sa ma gandesc un barbat foarte masculin nu prea arata bine in orchie dar hei, fiecare cu treaba lui. Incearca niste pantaloni mai putin stramti si ai sa vezi ca se simte fain si in aia. Funda?

| Alexandru1501 a răspuns:

Are ceva doar daca le porti in public