| EMaxim a întrebat:

Sunt fata, am 16 ani si imi place de un baiat care e vecin cu mine (sta la o vila, prin apropiere), dar nu ne cunoastem. Ne stim doar din vedere si imi zambeste mai tot timpul cand ne intalnim intamplator pe strada. As vrea sa-l cunosc, dar nu am avut niciodata curajul sa ma bag in seama cu el, pentru ca el e cel care ar trebui sa faca asta. Dar nici nu a avut posibilitatea, pentru ca atunci cand se intampla sa mai venim amandoi acasa, mergem fiecare pe partea opusa a strazii si ori e insotit el de cineva, ori sunt insotita eu de cineva. Si chiar nu stiu ce as putea face in situatia asta. O prietena a avut stralucita idee de a-i arunca un biletel in care sa-i scriu :"Hei. Ai vrea sa ne cunoastem? :-D" si sa i-l arunc atunci cand se mai intampla sa venim amandoi acasa, pentru. ca sigur nu voi indrazni sa ma bag in seama cu el. E complicat. Doar ca mie mi se pare putin cam greu. Nu stiu. Voi ce ati face in locul meu? :-(

Răspuns Câştigător
| Melcul a răspuns:

Privestel fix pret de citeva secunde ca si cum ai dori sa i spui ceva dar nu indraznesti apoi asteapta te va baga el in seama.