| anonim_4396 a întrebat:

Sunt foarte suparata acum 4 zile amsunat, o pe o prietena sa zic singura prietena pe ea o simteam cel mai aproape de mine, am sunat-o de 4 sa iesim afara nu mi,a raspuns am fost la ea si era afara cu niste vecine si sora ei, mi,a mintit ca nu a aavut semnal si ca nu avazut apelul meu, ca sa ma conving am sunat,o din nou si telefonul i,a sunat. Am vazut ca se cam balbaia si am stiu t ca m,a mintit am plecat a vazut ca am plecat suparata nu m, a mai sunat pe mess pe fb nu mi, a mai vorbit ea era prima care comenta la pozele si postarile mele pe fb acum nimic. Acum 5 min mi,a dat msg si mi,a sp ca mama ei nu o lasa sa vb cu mine pentru ca m,a vazut pupandu,l pe iubitu meu, si nu vad ce e rau in asta, mama ei e cam ciudat nu o lasa sa poarte pantaloni scurti nu o lasa in oras e ff stricta si acum ii interzice sa vb cu mine,
Simt ca mi,am pierdut prietena,, chiar am pierdut, o si nu inteleg dc am fost alaturi de ea cand a avut nevoie. Oare ce am eu de nu o lasa mama ei sa vorbeasca cu mine, Poveste de gradinita dar noi avem 18 ani

Răspuns Câştigător
| avy808 a răspuns:

Mda am trecut si eu prin de-astea cu mama ei nu o lasa sau etc numai ca eu aveam cam 17 ani si era aproape aceeasi problema, ca eu ies pe afara mai des, ca eu sunt imbracata nustiucum sau etc.iti spun sincer ca la inceput prietenia s-a cam racit, din cauza asta apoicu trecere timpului sa zic mai bine a lunilor a inceput iarasi sa revina la normal lasand2mamele "in pace,dar sa stii ca din moment ce mama nu o lasa sa mai vb cu tine nimic nu va mai fi la fel,chiar daca inca sunteti prietene bune,nu va veti putea vizita,nu veti putea fi vazute impreuna (pentru ca nu vrea ea) si asa mai departe,e mai nasol cu treaba asta cu "mama".dar pana la urma nu conteaza asa mult daca ea considera ca din cauza asta nu mai trebuie sa fie prietena deloc cu tine,inseamna ca nu te-a pretuit niciodata,oricum daca tine la tine poate sa fie prietena cu tine si asa mai discret, adevarul e ca stii cum trebuie sa asculte si de mama oricum ar fi ea,caci e mama ei ea ii da bani,ea ii cumpara haine si ii da de mancare si oricat ai vrea nu poti sa treci cu una cu doua peste cuvantul ei,insa daca insemni mult pentru ea va incerca sa fie prietena cu tine si va lupta in diferite moduri pentru a salva prietenia voastra. Mama ei e soada pentru ca daca zici ca te-a vazut ca iti sarutai prietenul, si purtai eu stiu ce pantaloni ce fiica ei nu are voie sa ii poarte, si-a facut o impresie nu prea buna pentru ca stii ce gandesc mamele" vai acum si fiica mea va merge cu ea se va saruta, va purta pantalonii eu stiu de care si asa mai departe" si fiind o mama mai "soada"i-a interzis sa mai vorbeasca cu tine ceea ce si ei ii da batai de cap crede-ma ca nici ei nu ii e totuna, asa suntem noi fetele. Oricum cum am spus mai sus, daca prietenia voastra inseamna mai mult va incerca sa o pastreze, intr-un fel sau altul :*

3 răspunsuri:
| Pitic a răspuns:

Scuzati greselile, m.am grabit.

| Pitic a răspuns:

Mersi Avy :.-s

| avy808 a răspuns (pentru Pitic):

Cu placere, oricand :*