| BomBonicaThaa2000 a întrebat:

sunt in pragul adolescentei. Sunt o fata timida dar pe de o parte nebuna sa zic asa. Imi place sa visez... :3 Sa cred ca exista tot felul de lucruri care le pot face care sunt aproape imposibile. Am o prietena care e cea mai buna prietena a mea doar ca ea e cu capul pe umeri, nu ma intelege dar e langa mine cand am nevoie. Am si prieten cu totul ca si dupa el sunt indragostita peste urechi si el ma face asa zapacita. Incerc sa fiu mai matura cu totul ca am 14 ani totusi. Nu prea sunt eu serioasa in tot ce fac, nu pot sa zic ca nu invat bine. de fapt nu invat nici bine, nici rau. I-au lucrurile intr-o joaca chiar daca ele sunt serioase. Ceilalti imi spun sa fiu mai serioasa ca doar sunt deja sunt domnisoara. Nici cand scriu aici nu prea mi se pare asa serios laughing) doar vreau sa vad parerea voastra. Am parti bune si rele. De fapt sunt ca un copil...
Am o parte sentimantala cam buna. De fapt m-am cam saturat sa se indrogasteasca baietii de mine incat sa vina la mine acasa sa ma duca la scoala. Nu mai vreau sa fie toti baietii lulea dupa mine. Ma simt si prost ca nu pot fi cu toti. De fapt eu incerc sa ii ignor pentru ca e prea mult pentru mine. Adica creez invidie intre noi fetele si asta nu vreau. Unele ar vrea sa fie ca mine laughing)! Prietenul meu e cel mai norocos dintre toti. De fapt eu l-am abordat nu el. el nici nu se uita dupa mine. laughing))
Unele fete stau cu mine doar ca sa aiba noroc la baieti. Eu nu vreau asta. Vreau sa schimb asta. Sa ma schimb. Din punct de vedere fizic nici nu prea sunt dezvoltata dar psihic nici atat. Ma las aproape prostita de toti fraierii dar prietenul meu ma ajuta si e tot timpul langa mine. Il iubesc enorm de mult chiar daca eu gresesc aproape mereu dar el ma iarta fiindca ma iubeste. Deci intrebarea mea este cum vi se pare voua comportamentul meu si cum fac sa scap de toti baietii astia. P.S. Prietenul meu e atent cu mine mereu fiindca am multi ^pretendenti^. laughing)

3 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Ca sa evit un raspuns cat un eseu, o sa-ti spun simplu: fi cum iti place tie sa fi.
Daca oamenii considera ca ar trebui sa fi mai serioasa, lasa-i sa creada ce vor, oamenii intotdeauna v-or avea ceva de comentat, tu doar fi cum iti place, atat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te simti bine asa procedeaza la fel in continuare dar cateodata exista o limita de respectat

| Melcul a răspuns:

Rămîi asa nu iti spulbera copilaria cu maturizarea fortata.Nu mai fii asa credula si atunci nu o sa te mai prosteasca toti fraieri.