| MicutaMica a întrebat:

Sunt noua pe aici si as vrea sa ma ajutati cu un sfat
Deci iubitul meu de 15 ani vrea sa ma mut la el, el e din Ialomita eu din Bucuresti, el a vorbit si cu mama lui si mama lui ma place si chiar vrea si ea, dar eu ma gandesc si la ai mei 1 luna de zile ar fi distrusi. Aa da si eu am 14 ani, ideea mi-ar surade si mie pentru ca ne iubim mult, dar eu cand vreau sa iau o decizie ma gandes din toate punctele de vedere...
Un sfat ugent, el vrea maine sa plec la el

Răspuns Câştigător
| Liviu a răspuns:

Cine stie pe unde la produs ajungi, stai cumintica, nu pleca nicaieri De fapt ar trebui sa fi deja plecata, sper sa fi ajuns cu binelaughing Ca pe 15 ai pus intrebarea big grin si azi suntem in 16 thinking

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Bai copilasi stati cuminti, voua la 14 ani va arde de mutat impreuna?

| anonima01 a răspuns:

Sa te muti la el la 14 ani? Wtf? Ce e in neregula cu lumea asta? Ai tai stiu de ideea ta? Tu nu ai scoala sau ceva? Si totusi cum ai ajuns sa il cunosti din moment ce tu esti din Bucuresti si el din Ialomita? Eu zic sa stai cuminte si sa-ti vezi de scoala, ai timp si de mutat cu iubitul.

| IsabelaIssa a răspuns:

Nu cred ca ai ce cauta la el. Apropo, el cati ani are? Parintii tai sunt de acord cu asa ceva? Esti mica pentru asta, presupun ca nici nu va cunoasteti asa bine. Mama lui daca avea fata, oare mai era de acord sa o lase? Nu lua decizii pripite. El de ce te preseaza asa de mult? Ce arde atat de tare de trebuie sa te duci maine? Dubios... o.O

| Darksidebb a răspuns:

Parintii tai stiu de aceasta schimbare? Trebuie sa te relaxezi si sa te gandesti ca nu e deloc ok. aveti doar 14-15 ani ..gandeste-te ca voi inca nici scoala nu ati terimat-o ..nu e bine ce faci!

| RedDeath a răspuns:

Deci voi aveti 14-15 ani... Deci mai intai trebuie mosului sa va terminati studiile ca sa nu ajungeti boschetari in viitor pentru ca ramaneti fara bani!
Oricum nu o sa ramaneti impreuna! O sa vezi altul mai cu coarne si o sa il iei pe ala. Deci nu va fi ceva definitiv. voi incaamestecati sentimentele, inca nu aveti caracterul bine format.
Si daca nici acum nu te-am convins, atunci arunc bomba : trebuei sa stai cu parintii tai pana ai minim 18 ani, de pleci, te aduce inapoi acasa politia. big grin

| ion1731 a răspuns:

Hormonii de toamna sunt cei mai instabilihappy

| DeliaDelii a răspuns:

Esti prea mica, nu ramai tu cu el de la varsta asta, cresteti, apar gusturi noi, apar baieti noi, apar fete noi. Mai bine stai acasa.