| anonim_4396 a întrebat:

Sunt prietena cu o fata de 12 ani. Dar de aproximativ 2 ani, a aparut o alta fata.
Si prietena mea, cand sta cu fata asta, nu ma mai baga in seama. Si ma simt foarte prost, pentru. ca din cauza acestei fete, nu ma mai inteleg chiar asa de bine cu prietena mea.
Ce sa fac? straight face

2 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu te mai intelegi asa bine cu ea pentru ca e posibil sa fi bagat strambe prietena asta mai noua la celei mai vechi si atunci tu esti undeva la mijloc.

| Rockart a răspuns:

Dragă, aceea nu îţi este prietenă. O prietenă adevărată nu ar renunţa la tine ca să stea cu alta. Înseamnă că este o profitoare. A profitat de tine pentru că nu avea cu cine petrece timpul, acum că a apărut acea fată deci nu mai are nevoie de tine. Eu zic să-ţi găseşti o prietenă pe bune, nu lipitori ca asta.

Baftă!