| Anonima6754 a întrebat:

Hei TPU happy Trebuia sa îmi vina menstruația in 22 Iulie, deci eu am menstruație din 11 August 2019 dar de abia de 2 luni mi s-a reglat in aceeași zi in fiecare luna din 22 mai, mi-a venit in 22 mai și s-a oprit in 26 mai.Mi-a venit in 22 Iunie și mi s-a oprit in 27 Iunie și acum așteptăm sa-mi vina și luna asta pe 22, dar ieri nu mi-a venit (de obicei am dureri din 21 seara), am avut foarte putine dureri abdominale, tipice menstruației. Asa deci ieri pe 22 Iulie nu mi-a venit și nici azi toată ziua. Menționez ca am 13 ani și sunt CLAR virgina. La vârsta mea este absolut normal asta! Deci cred ca e doar o întârziere, mai ales ca mi s-a reglat de abia de 2 luni, dar vreau totuși sfaturi și de la voi! Știu pe cineva caruia i-a întârziat fără niciun motiv 2 luni și avusese contact sexual cu o zi inainte dar nu a rămas! A fost pur și simplu o întârziere!

1 răspuns:
| christall a răspuns:

Daca esti virgina, in mod clar ca e doar o dereglare hormonala si de-asta mai intarzie. Se mai intampla asa ceva, dar vine in final.