| Epicx3 a întrebat:

^^ Uhm. de ceva vreme nu mai sunt deloc multumita de aspectul meu fizic. Mi se pare ca sunt grasa (am 54 de kg si inaltime 1, 72). bine, nu chiar obeza. dar am putina burtica si mi se pare ca am coapsele foarte mari. : | Am o prietena care a tinut un regim foarte strict si a slabit 30 de kg (are 1, 65 si 42 de kg) si arata foarte bine. Exact ca un model. Prietena mea spune ca arat bine si ca ar trebui sa incetez sa ma compar non- stop cu ea (stiu ca are dreptate, dar e destul de greu. xD). Ce pot face pentru a ma simti mai bine in pielea mea? Dau funda! : )

Răspuns Câştigător
| MrawrrD a răspuns:

Buna!
Hai sa iti spun ceva si cu siguranta nu sunt prima care iti spune asta. Esti o fiinta superba, extraordinar de frumoasa, plina de calitati printre care e si aspectul tau fizic. Din punctul tau de vedere esti "grasa". Ei bine, eu sunt de parere ca poti avea si 80 kg si tot nu esti grasa. Esti inalta si nu se vede asa tare "burtica" aia a ta, asta e un lucru bun. Iti sugerez sa iti faci o lista cu calitatile tale din punct de vedere fizic. Nu ai de ce sa ti regim, pentru ca sunt o prostie mare de care te ti o vreme si pe urma pui toata greutatea la loc. Prietena ta are dreptate, ar trebui sa incetezi sa te mai compari cu ea sau cu oricine altcineva pentru ca, ti-am spus, esti frumoasa in felul tau. Mananca ce ai mancat si pana acum, desi poti incearca sa alergi seara cate 20-30 min(alergare usoara). Sper ca te-am ajutat! :*

| Epicx3 explică (pentru MrawrrD):

Iti multumesc mult pentru sfaturi si incurajari. : )

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

La inaltimea ce o ai cred ca arati destul de bine, nu stiu de ce te vezi grasa pentru ca nu esti

| IsabelaIssa a răspuns:

Grasa nu esti, esti tocmai bine. De burtica poti scapa prin cateva abdomene pe zi. Ai grija ce modele iti alegi, sa nu devii anorexica.

| Epicx3 explică (pentru IsabelaIssa):

Multumesc mult pentru sfaturi. ^- ^Ma indoiesc ca as putea deveni anorexica, intrucat nu pot rezista fara sa mananc ceva mai mult de 4 ore. Deci infometarea nu a intrat niciodata in discutie. xD

| IsabelaIssa a răspuns (pentru Epicx3):

Nu, anorexica esti atunci cand ti se pare ca esti grasa desi nu esti, si mancand, ai o sentiment de vinovatie si te duci si vomiti fortat de fiecare data. Nu zic ca e cazul tau, zic doar ca sper sa nu devii asa in timp.

| persseuss a răspuns:

Nu esti grasaaaaaa

| NorishorPhufos a răspuns:

Arati ff bine... incearca sa te obisnuiesti cu tine insati. Eu am 1, 64 si am 69 de kglaughing poate te consolezi asa laughing

| Epicx3 explică (pentru NorishorPhufos):

Voi incerca. Multumesc. : D