| Monyyyyy a întrebat:

Hei TPU voi credeti ca visele devin realitate? Ma refer in principal la dorinte despre carierea etc.Eu am intrat la Colegiu la profil electric desi is fata incep sa imi revin la matematica incetu cu incetu,faza e ca vreau daca pot, Doamne ajuta sa pot face Politehnica la Cluj sa le arat tuturor ca am putut si am in gand sa ma mut in alta tara de preferat America.Stiu ca e greu dar pot sa incerc si Anglia, engleza o stiu.Sau in cel mai rau caz sa ma fac asistenta am totusi inca o intrebare facultatile sau poslicialele sunt recunoscute in America, in Anglia sigur sunt.As vrea sa dovedesc tuturor ca pot sincer acum nu am de gand sa raman la un salariu de 15 milioane chiar si cu facultate,as dori inginer electric. Mama mea zice ca am vise prea mari sa ma mut in strainatate, stiu ca ea ar vrea sa raman cu ea aici dar Romania e o badjocora.Imi puteti da niste sfaturi dau funda, scuze de greseliwinking

Răspuns Câştigător
| Tumi a răspuns:

Visele devin realitate...in functie de cat esti dispusa sa muncesti... daca doar visezi si nu te pui pe treaba in asa fel incat sa ajungi la tinta nu vei deveni ceti dorestiwinking munceste pentru ceea ceti dorestiwinking