| anonim_4396 a întrebat:

Vreau opinia fetelor in legatura cu un subiect!
Daca un baiat are 165cm inaltime dar e dragut, se poarta frumos, are un caracter bun, etc. Tot l-ati respinge din cauza inaltimii? adica omul e condamnat pe viata din cauza inaltimii?

Voi ati prefera un astfel de baiat?

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Faza e ca respingerea e involuntara, fetele una spun de altceva sunt atrase, nu e vina lor ca sunt atrase de barbati de 1, 80-1, 90, stiu cum e man find si eu mic de inaltime si da e judecat dupa inaltime, fizic, aia e prima impresie, find mic de inaltime pari inferior in fata altora, poti compensa cu personalitatea dar multi vor rade de tine, nu te baza pe raspunsuri de la fetite de 12, 13 ani care nu au avut niciodata un iubit si care nu stiu ce le atrage,intreaba o femeie matura,toate studiile arata ca femeile prefera barbati inalti, repet nu crede in ce scrie o fata ca ele una spun dar alta le atrage, de asta baga baieti in zona prieteniei ca sunt atrase de baieti frumosi, inalti, musculosi, multa bafta la gasit dar va fi greu sa stii, fetele cauta protectie asa ca prefera unul inalt

| Nemessys a răspuns (pentru RAY):

Protectie fata de cine? happy

| RAY a răspuns (pentru Nemessys):

Gandul de protectie a evoluat o data cu omul, femeile alegeau cei mai buni masculi care le proteja de alte animale si care erau buni vanatori, daca aduci o femeie de acum 1 milion de ani va alege similiar ca o femeie din ziua de azi,selectia sexuala nu a evoluat, personalitatea, situatia sociala nu atrag sexul opus doar aspectul fizic, barbati inalti erau mai puternici, mai buni vanatori de asta ei sunt preferati de femei, fete, valabil in toate culturile lumii si in africa vanatori sunt inalti

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Conform studiului, doar 13, 5% dintre bărbaţi doreau să aibă întâlniri romantice cu femei mai scunde, în timp ce aproape jumătate dintre femei - 48, 9% - doreau să aibă astfel de întâlniri cu un bărbat mai înalt.

http://www.mediafax.ro/......i-12087829

| Nemessys a răspuns (pentru RAY):

Bun dar in prezent. le ataca cineva sau ce? De ce vor protectie? Adica din moment ce X stie ca nimeni nu are nimic cu ea si nu se expune la niciun periocol, de ce mai vrea protectie? Aici e si de lauda. Ceava gen : ia uitati fetelor ce gagiu frumos mi-am tras rolling on the floor

| RAY a răspuns (pentru Nemessys):

Repet asa a evoluat omul,nu cauta logica, stiu ca nu are,mintea noastra inca e acolo,de asta multi avem frustrari, complexe ca creierul nostru nu este evoluat pentru lumea de azi, pur simplu asa e scris in codul nostru genetic, lasa un copil in jungla ce va sti acel copil la maturitate? tot ce va sti el va sti din ce a mostenit genetic si prin adaptarea lui in jungla, acel copil devenind un barbat in toata firea tot ca tine va aprecia fetele tinere, frumoase fara vreun contact cu civilizatia

| anonim_4396 explică (pentru Nemessys):

Asta e o prostie ca si purtatul ochelarilor. Multi presupun ca esti mare inteligent daca ai ochelari. De ce? Ca multi isi strica ochii citind. Dar nu e asa pentru toti. Asa si chestia asta cu inaltimea la fete, prefera aia mai inalti ca vezi domne "protectie" dar asta nu inseamna ca el e mare ninja daca are 190. Defapat am vazut mereu la cursurile de aparare un pitic de 160 cum ne facea mai pe toti, era foarte rapid al naibi iepure laughing. Asa e cand nu esti antrenat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu sunt fata dar e un cuplu la mine la munca. El are 166 ea 159. Deci se poate, dar depinde de fata. Multe prefera ca el sa aiba peste 180.