| bbbbbbbbnbbbb a întrebat:

Vreau sa aflu cum va fi viata in perioada liceului pe profil de filologie? Nu vreau să aflu ce materii facem si din ce dăm bacul pentru ca stiu deja, sunt clasa 9. Prin cum va fi viata in perioada liceului ma refer daca va fi lejer, ce ma va astepta ce inca eu nu stiu etc. Prefer sa imi raspunda cineva care au fost la acest profil sau inca sunt dar clase mai mari de a 9-a

Răspuns Câştigător
| BudMihaita a răspuns:

Eu sunt clasa a 10 a la Filologie si este super usor din punctul meu de vedere.
Daca nu vrei sa inveti, ci doar sa treci clasa e foarte simplu, dar daca vrei sa faci performante iti va fi destul de greu, este destul de multa materie.
PS: Totul tine de cat de exigenti sunt profesorii.