| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU :* vreau sa merg la concerte in octombrie canta mai multe trupe dar in zile diferite si nu stiu cum sa fac rost de bani. Ceva idei?straight face Am 15 ani (cls a 9a). Cele mai ieftine (la sala palatului) sunt la 40 si 70 lei.Pe parinti nu ma pot baza.

1 răspuns:
| Woodenpints91 a răspuns:

Acuma,nu că vreau să par misogin, dar cel mai uşor mod de a face rost de bani pentru o fata...este să-şi desfacă picioarele.
Probabil te-ai gândit şi tu la asta,şi nu vrei s-o faci,deci, a doua metodă, imediată după asta, rămâne totuşi să faci ceva pentru a obţine banii ăia. Nu zic de angajat, că la 15 ani nu ştiu cine te-ar angaja, nici macar ca sezonier.
Depinde mult de ce ştii să faci, şi dacă te pricepi puţin la calculatoare (programare, HTML, grafică...etc) ar trebui să găseşti destul de rapid ceva de lucru de acasă.
Dacă ai spune şi ceva ce ştii să faci, ar fi mai uşor pentru ăştia care vor răspunde sub mine să-ţi dea câteva sugestii.