| Alex_9006 a întrebat:

Hei, TPU.
Vreau sa stiu care este actrita voastra preferata din Romania Si de ce? Daca ne place aceeasi actrita, va dau funda! nu vreau raspunsuri la misto sau stupide! restul voturi! mersi scuze categoria!

Răspuns Câştigător
| Mayyyyyy a răspuns:

Maia Morgenstern (48 ani) este o actriţă extrem de prolifică şi cu o înclinaţie pentru roluri cu greutate, cel mai cunoscut fiind cel al Fecioarei Maria din filmul „Patimile lui Hristos". Regizorul Mel Gibson a mărturisit că numele actriţei a fost un factor care a contribuit la alegerea Maiei pentru rol (Morgenstern înseamnă „luceafărul de dimineaţă" în germană şi este o denumire dată Fecioarei Maria). Filmul a arătat însă lumii întregi şi talentul actriţei românce.

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Din Romania? thinking hm cred ca Diana Dumitrescu. Nu stiu de ce, pur si simplu o indragesc. happy

| Alex_9006 explică:

Chiar daca Maia Morgenstern:nu este actrita mea favorita este una dintre ele! de aceea ti-am dat tie fundita!