| AnkaAncuta a întrebat:

Hei TPU vreau sa stiu parerea voastra am 1, 71 inaltime, am 49 kg, si 65 cm in talie dar vreau sa vad daca sunt chiar atat de grasa pe cat ma gandesc eu ca sunt *fara jigniri, nu toti sunt perfecti*
Funda

9 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Halohaaaaaa stati putin oameni buni, e slaba 'moarta' ce sa mai slabeasca? o sufla vantu. Draguto, nu te mai lua dupa toti care iti zic ca esti grasa.Esti slaba rau, ba chiar ti-as sugera o cura de ingrasare.
Ai 1, 71 si 50 de kg? ti-ar mai trebui vreo 20 de kg sa arati si tu a femeie straight face nu ai zis nici ce varsta ai.
La cat vrei sa ajungi? la 30 de kg? Cine ti-a bagat aberatiile astea in cap cum ca ai fi grasa? cand tu esti slaba rau, ba chiar as putea spune ca esti chiar sub limita. Gandeste bine. Nu toti baieti vor fete 'aschii'

| AnkaAncuta explică (pentru Liviu):

15 ani jumate.

| Liviu a răspuns (pentru AnkaAncuta):

Baga mare, ce astepti? mai pune ceva sunculita pe tine happysi vb serios

| Madu2027 a răspuns:

Nu esti grasa chiar de locc!

| Meaningful a răspuns:

Ai cu 15 kilograme mai putin decat ar trebui.
Daca tu te consideri grasa, desi esti subponderala, e clar ca suferi de simptomul slabului gras.
Tu esti slaba dar ai burtica si asta se datoreaza faptului ca esti grasa, dar pe interior.
Ai grasimi pe organele interne. Pe ficat, inima, etc.
Ai grija ca esti intr-o situatie delicata in care mai important decat o burtica e faptul ca iti risti serios sanatatea.
Desi ai burticuta sunt sigur ca te simti foarte slabita, mereu esti somnoroasa si ai imunitatea la pamant.

| AnkaAncuta explică (pentru Meaningful):

De fapt nu am burta chiar deloc ci piciarele mele sunt cam groase straight face

| crazypretty a răspuns:

Ar trebui sa ai minim 55 kg si maxim 69 cel mai bine 60 tu sigur nu esti anorexica am 160 si 49 de kg si sunt perfecta da u si mai inalta ca mine

| Rιѕα a răspuns:

Nu ești grasă!
Kg pe care le ai la înălțimea ta sunt perfecte, încă ai putea să mai pui.

| karinutzaloveyou a răspuns:

La 1,70 cm inaltime, trebuie sa ai in apropiere de 60 de kg.
Stai linistita, nu esti grasa. Si nici slaba nu te-as considera, si eu am mai putin decat trebuie si nu fac un tam-tam pe chestia asta.
Cred ca e important cum te simti tu in pielea ta, nu cum ti se spune.

Keep calm, dear. happy