| Iustinica134 a întrebat:

Zilele trecute m-am certat cu o fată.
Totul a început când am corectat-o pe grupul clasei (scrisese "anuntatine").
Si a început să-mi zică (,) că să nu mai critic oamenii, că regretă că m-a cunoscut, că am fost prietene în clasa a IV-a (în care suntem acum) şi după o întreb: în ce clasă? Ea zice a patra.
Eu încep să fac crize de râs.
Eu sincer chiar nu aveam chef de ceartă.
Dar ea continua să se certe cu mine.

Având în vedere că discuția a început pe grup...acolo am continuat.

Ceilalți începeau deja cu:
"Pe cine pariati? "
"În pauza mare o să avem spectacol" şi chestii de genul ăsta.
Eu sincer nu m-am supărat...adică...asa e clasa noastră.
Fata asta cu care m-am certat (S) a început:
"Eu zic că nu o să se întâmple nimic...că lu' I (eu) îi e frică" şi tot asa.
Ceilalți copii erau pusi rău de tot pe caterinca.

Ideea e că... după părerea mea, subiectul s-a încheiat.
Dar S continuă să se certe cu mine...crezând că mă afectează cu ceva (eu fiind genul de persoană care face haz de necaz).

Acum...voi ce ziceți?
Are rost să mai continui să mă "cert" cu ea?
Eu chiar i-as da block şi punct.

P.S: S e genul ăla de persoană care prinde curaj în spatele ecranului şi când e vorba de real life...e o super laşa.

7 răspunsuri:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Inseamna ca fata are mari complexe si frustrari pe tema asta daca o afecteaza atat de tare laughing saraca

| Plato a răspuns:

Foarte bine faci ca.i corectezi greselile gramaticale, toata lumea e obligata sa stie limba natala. Ce daca se supara? Nu e vina ta ca e inculta.

| FaraNumePls a răspuns:

O proasta laughing nu merita, eu zic sa o bati in pauza mare.

| Iustinica134 explică (pentru FaraNumePls):

Colegii şi-or adus şi bani ca să parieze? Dar nu s-a întâmplat nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tot tu esti cel vinovat, tot tu sa-i dai block? Serios? E strict treaba ei ce face cu limba romana.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă eram în locul ei o încurcai

| Demetrov a răspuns:

Invata ca galceava nu ajuta la nimic, invata sa imbratisezi corectitudinea.