| anonim_4396 a întrebat:

Hei
uneori mi-se pare ca baiatul de care imi place mult se uita la mine chiar daca are prietena si azi a fost la fel eram cu niste colegi si a trecut pe langa noi si s-a oprit sa il astepte pe pu prieten, iar in acel moment s-a uitat spre mine si eu spre el dar mi-am ferit privirea si asta s-a mai intamplat odata tot in aceeasi pauza imediat dupa.
nu am curaj sa vorbesc cu el ( sunt cam timida cand vine vorba de el) plus ca are prietena si nu stiu ce sa fac.
Am mai vb cu el pe mes am incercat sa gasesc subiecte de discutii dar nu nada nimic. chestia e ca numai cu el e asa cu ceilalti prieteni nu e asa vorbesc liber cu ei e mai usor dar tipul asta e altfel mie mi-a mai placut de el si alta data si uite ca iar imi place.
Ei bine e cv cam complicat am mai primit sfaturi de genu intra in vorba cu el si din astea dar uite ca nu merg si uite (again ) ca eu nu pot sa ma tin de ele.
Ma enerveaza ideea asta chiar ma streseaza
Va rog sa ma ajutati daca puteti dar va rao sa fie sfaturi bune si nu la misto sau mai stiu eu ce va rog fiti originali si ajutati-mabig grin
originalitatea este punctul forte al nostru al tuturor si ea trebuie folosita si dezvoltata in timp din ce in ce mai multbig grin
va multumesc
FUNDAAAA

Răspuns Câştigător
| AlinaaAli a răspuns:

Buna,
Nu stiu cat de originala o sa fiu, insa, sfatul meu, ar fi sa o lasi balta. Adica, el are prietena, poate se inteleg, tin unul la celalalt, etc, daca s-a uitat la tine de cateva ori, asta nu inseamna ca te place, asa untem noi si fetele si baietii, ne uitam la toti pe langa noi.
Bun, lasan uitatul la o parte, gandeste-te si pune-te in situatia acelei fete, tie ti-ar placea sa se bage cineva in relatia ta? nu ti-ar place! atunci, nu face nici tu acest lucru, pentru ca roata se intoarce, asta e clar.
Nu e deloc frumos sa iti construiesti fericirea pe nefericirea altuia, lasa-i pe ei sa fie acolo impreuna, tu vezi-ti de ale tale, ca mai sunt destui baieti, trebuie sa intelegi ca nu e al tau si ca trebuie sa te orieentezi in alta parte pana nu e prea tarziu si o sa ajungi sa suferi.
Cam asta e parerea mea, daca vrei sa ti cont de ea, m-as bucura, daca nu, e alegerea ta.
O zi minunata sa ai!