| Sweet111 a întrebat:

Hei va rog HELP aici! Funda si vot tot ce vreti. Vreau raspuns.multe.si sincere! Eu am un prieten pe care il iubesc dar nu e chiar genul de baiat care imi trebuie asta mi-au spus si parintii mei! Are note joase la scoala. si cam vb. multe prostii si nu prea pare sa fie tare romantic! Chiar si acum de dragobete nu neam intilnit si nici nu mi-a facut nici un cadou avem vreo 2 luni de cand ne intalnim si el invata la alta scoala si citeodata vine numai vinerea pina duminika acasa. Iar sora mea e mai mare decit mine cu un an si are un prieten SSuuuuPPeeRR. E foarte destept invata ft.bine si are multe talente si karacterul e ft. bun.si se pare sa se iubesc ft. mult asta mi-au spus chiar si ei! Si de dragobete i-a facut cel mai tare cadou si cea mai super surpriza din lume_( sora are 15 si el 17).

Iar acum problema:

. Cred ca nu am noroc in dragoste deloc! crying

Si nu stiu ce sa fac sa continui sa ma intilnesk cu prietenul ala ameu mai departe sau nu? Sau sa ma mai intilnesk si sa vad daca tot o sa fie asa sa renunt la el! dar mai am o problema:Chiar de sa ma despart de el nu stiu cum sa fac asta si cum sa-i zic caci ma tem sa nu ma vorbeaska pe la tot satul dupa asta. dati-mi va rog sfaturi Numai va rog Din suflet!

Si inca ceva ce oare fac eu gresit de am asa noroc? Oare m-am grabit cind i-am raspuns ca vreau sa ma intilnesc cu el? Si nu trebuia sa-i raspund asta. Evident vroiam si eu sa ma mai laud ca toti ceilanti ca ma intilnesk si eu insfirsit. kaci nu prea am noroc in dragoste mi se pare dar si sora mea e mai frumoasa decit mine evident (.

Deci: Am nevoie de sfaturile voastre cit mai multe. Va rogg.

Vreau sa iau o decizie corekta si sa o iau pe calea cea dreapta! Ms mult kiss

Răspuns Câştigător

Sa zicem ca tu continui sa te intalnesti cu el si o sa aveti o relatie. Daca ai o relatie cu acea persoana inseamna ca ar trebui sa te casatoresti cu acea persoana dupa ce termini liceul ( facultatea ). Daca el are note slabe inseamna ca nu se gandeste la viitorul lui ( daca nu se gandeste la viitorul lui este clar ca nu se gandeste nici la viitorul relatiei voastre). Unde o sa lucreze daca are note slabe? Si daca o sa lucreze inseamna ca trebuie sa aiba si un salariu bun, iar cu note slabe nu cred ca poti gasi un loc de munca cu salariu bun.
Daca vorbeste prostii inseamna ca ori gandeste la fel de multe prostii ori gandeste mai multe prostii decat vorbeste. Daca nu stie sa vorbeasca cu bun simt, crezi ca o sa poti merge undeva cu el ( sa zicem un restaurant, la o vizita la niste rude sau altceva ) fara sa te simti jenata din cauza lui?
Dupa cum vad eu lucrurile, nu merita sa continui sa ai o relatie cu el deoarece nu o sa aveti un viitor fericit ( nici macar o relatie normala nu cred ca o sa aveti... ).
Daca te desparti de el, incearca sa-i spui ca relatia voastra nu poate avea un viitor. Si de ce ar incepe sa te vorbeasca pe la tot satul? E vina ta ca el e inconstient ( datorita faptului ca nu se gandeste la viitorul lui ), ca are note slabe si ca nu vrea sa invete si ca atunci cand vorbeste spune prostii?
Daca incepe sa te vorbeasca prin tot satul, spune-i toate astea de fata cu persoana cu care te barfeste.

Cred ca ai gresit deoarece te-ai grabit cand ai luat decizia de a te intalni cu el. Poate vrei sa te lauzi ca te intalnesti cu cineva dar dupa cum vezi, nu poti sa te lauzi cu persoana pe care ai ales-o.

Sper ca te-am ajutat si mult succes in cautarea persoanei potrivitewinking

P.S. : Nu trebuie sa te grabesti cand alegi persoana cu care vrei sa ai o relatie. Daca vrei sa ai o relatie cu cineva mai bine te gandesti daca acea relatie va avea un viitor sau nu.

4 răspunsuri:
| BellyGiggling a răspuns:

Buna! pai parerea mea este sa te desparti de el! Daca nici macar un te iubesc nu a fost in stare sa iti zica daraminte te astepti la un cadou?! Stiu ca suna cam crud ce zic dar nu prea merita plus ca eu cred ca poate mai are si alta prietena si sa ocupat de ea! Si fratemeu mai face asta ( adica ca are mai multe prietene deodatarolling eyes) ca in rest nu e sa vorbeasca prosti si sa nu invete dar le trateaza pe toate la fel. Cat despre sa te vorbeasca in sat nu stai linistita ca nu fac ei astaoh go on. Plus ca daca tu ii dai papuci nu are de ce sa te barfeasca ca el e ala prostu nu tu:*! Sper ca am fost de folos! funditabatting eyelashes?

| 7lucian8 a răspuns:

Ok.cum ai spus,, din suflet,, daca ti-ai dorit sa iesi cu el ai facut-o ca asa tiai dorit.nui nimic rau dar sa styy ca parinty au aproape tot timpul dreptate,, pe scurt-eu sint de parerea lor. nu iti fa griji ca sorata are mai mult noroc decit tine poatee dar deocamdata are sa iasa si pe strada ta soarele doar esti tinara...si nu avea invidie pe ea ca tie iti faci rau.deci lasa-l. daca are cu ce sa te vorbeasca,, nu poti inchide gura la nimeni,, asa ee nu? bafta in dragoste. vrei un sfat? la baieti le plac.nu fi plina de fite,,fi naturala,deschisa in conversati,, glumeata,, bineee? acum ppaaa ppaa

| ăăăă a răspuns:

Buna.si eu am aceeasi problema.
Il iubesc foarte mult si el pe mine ( vorbim in impul orelor prin intermediul telefonului laughing) si azi, 25.02. 2011, am implinit o luna big grinbig grin.dar nici el nu este romantic ( de ziua indragostitilor nu m-a imbratisat, nimic, dar de dragobete nu a putut sa-mi deaa pentru ca era bolnav sad ).dar pe mine nu ma deranjeaza ca nu este romantic.eu il iubesc, si asta e tot ce conteaza big grin.si sunt convinsa ca si el ma place >big grinbig grin

| ăăăă a răspuns:

Buna.si eu am aceeasi problema.
Il iubesc foarte mult si el pe mine ( vorbim in timpul orelor prin intermediul telefonului laughing)
azi, 25.02. 2011, am implinit o luna big grinbig grin.dar nici el nu este romantic ( de ziua indragostitilor nu m-a imbratisat, nimic nimic, dar de dragobete nu a putut sa-mi deaa pentru ca era bolnav sad ).dar pe mine nu ma deranjeaza ca nu este romantic big grin.eu il iubesc, si asta e tot ce conteaza big grin.si sunt convinsa ca si el ma place >big grinbig grin