| Drinni a întrebat:

Heihappy... voi stiti de ce nu mai apare emma in h2o.in schimb apare bella? Surioara mea e obsedata si ma omoara cu intrebarea asta. dati-mi un raspuns repede.PLS! ce s-a intamplat in film ca nu il urmaresc.laughing.

Răspuns Câştigător
| Iuly006 a răspuns:

Emma pleaca impreuna cu parintii si fratele ei din oras.Bella vine si ea impreuna cu parintii din Islanda, unde a devenit sirena.Mai apare si un baiat pe nume Will ce se indragosteste de Bella si el mai are o sora Sophie.In acest nou sezon apare un fel de cascada in "piscina lunii" si cand e luna plina din apa iese un fel de "tentacul" ce le ataca pe fete.Pana la urma afla ca acel tentacul vrea doar sa le arate ca o cometa poate lovi pamantul dar ele formeaza ceva [nu stiu cum sa spun] din apa, vazand asta intr-o veche mitologie islandeza. Lewis pleaca in episodul 13 [parca] pentru ca este acceptat la o universitate din SUA. El se intoarce la sfarsitul sezonului [episodul 26 - "ABSOLVIREA"]
cam atat sper ca te-am lamurit happy

2 răspunsuri:
| poiuiyhvb a răspuns:

Pei aia nu mai apare pentru ca face un alt film laughing)
adica, joaca in altceva pentru ca aia o platesc mai binelaughing))

| Cσσкiє a răspuns:

Bună. În film se zice că Emma este plecată într-o călătorie în jurul lumii cu părinţii ei, probabil că pe la sfârşitul filmului va veni şi Emma acasă şi se vor împrieteni. happy.