| Niki95 a întrebat:

Hei, vreau sa stiu si eu care este parerea voastra in legatura cu faptul ca uni baieti saluta fetele cu SALUT si nu cu BUNA, vreau sa stiu ce parere aveti despre asta, e mai ok sa zici SALUT unei fete?

5 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Buna intrebare, chiar ma gandeam si eu la asta acum ceva timp, din punctul meu de vedere "Salut" ar fi mai ok intre baieti, dar daca ii zici unei fete "Buna" se poate intelege altceva...

| AFR81 a răspuns:

Salut e de obicei intre baieti, iar buna intre un baiat si-o fata. Asa ar fi normal. Merge si 'salut' daca te stii bine cu fata aceea.

| AllBeOne a răspuns:

Buna suna mai bine cand ii zici unei fete
Gandeste-te cum ar fi sa il saluti pe un baiat cu "Buna", cred ca te-ar bate laughing
Deci merge numai la fete...

| UnNumeAleatoriu a răspuns:

"buna", "ceau", "salut", "hei"...n-are nicio relevanta.

| StefiChan8D a răspuns:

Da, de ce nu? Mai bine decat "buna ziua"cum mi-a zis un baiat si nici 16 ani n-am straight face