| DennnnN a întrebat:

Hei :*
Vreau si eu sa va cer o parere sincera.
De cateva saptamani imi place de un baiat si la inceput am crezut ca si el ma place pentru ca se dadea la mine, in fiecare pauza la scoala se juca cu mine si imi lua chestii si se purta foarte frumos cu mine, eram cam singura fata din clasa cu care se purta asa. Odata cand a trebuit sa ne mutam la engleza (la noi la app fiecare ora trebuie sa ne mutam in alta banca) el statea in locul meu. eu mi.am strans mai greu lucrurile iar e; astepta sa ma dau si mi-a zis:"hai iubire mai repede". Zilele urmatoare ne.a mutat la matematica din banca si m.a pus cu el, iar in timpul orei ne jucam si mai mereu isi uita cartea si ne uitam pe a mea. Proful e mai glumet si zicea ca ne place unu de celalalt si chiar credeam ca asa e pana acum cateva zile cand nu m.a bagat mai deloc in seama, dar in schimb se dadea la toate aproape toate fetele mai putin pe mine nu ma baga in seama. Acum o zi se da la mine si e super dragut si arata ca ma place, iar cealalta zi e indiferent, parca nici nu exist. Parerea mea e ca nu ma place, ci doar e prietenos. Voi ce ziceti?
Dau fundita, vot sau ce vreti...Doar am nevoie de parerea voastra si un sfat. Ce ar trebui sa fac in continuare?
[scuze daca nu am nimerit categoria]

4 răspunsuri:
| SergiuBoss11 a răspuns:

Comporta-te si tu cu indiferenta, daca reactioneaza urat nu te place!

| Anonima264 a răspuns:

Buna!
Incearca sa aflii de ce e suparat pe tine, iar daca nu aflii nu il mai baga in seama caci a profitat de tine. Data viitoare ai grija de ce baiat iti place.
O zi buna!

| Wehes a răspuns:

Cel mai important lucru : Comunicarea.
Intreaba-l de ce se da la tine azi si maine te evita iar daca nu ai curaj sa-l intrebi. daca se repeta sa se dea la alte fete si apoi sa vina din nou la tine, evita-l, stai cu alt baiat ( fata ) in banca. tongue

| ѕмιℓєfσямєℓℓу a răspuns:

Buna. Stiu cum e. Pai eu cred ca baiatul chiar te place numai ca nu cred ca a vrut sa te puna intr-o situatie penibila. Cred ca el credea ca tu nu il placi si din cauza asta a inceput sa fie 'indiferent' si sa se dea la alte fete. Nu are cum sa se schimbe peste noapte. Eu m-am dus si am vorbit cu baiatul respectiv si i-am zis:
'Ce e cu tine. Odata ma bagi in seama odata nu.'
Spune-i ca il placi. Asta vrea sa auda. Cred ca s-a simtit respins si tratat ca un prieten. 'Friendzone' vine de la persoanele care plac pe acea persoana dar ele le trateaza doar ca pe niste prieteni. Asta s-a intamplat si cu el. Eu cred ca in adancul sufletului tau il placi. Si cred ca el s-a simtit ranit. Spune-i ce simti.