| TeiiaStypayhorlikson a întrebat:

Heii all,

Scuzati categoria.

Termin clasa a VIII-a si nu stiu la ce liceu sa intru.

Printre preferate este "Nicolae Tonitza". As dori sa stiu cu ce medie se intra acolo, si la faza aceasta : " In prezent, Liceul numara peste 800 de elevi ale caror activitati artistice se desfasoara in cele 12 ateliere de arte grafice, pictura de sevalet, sculptura, design industrial, design ambiental, arte murale, restaurare, arte textile, creatie vestimentara, scenografie, desen animat sau ceramica. ", la creatie vestimentara ce trebuie sa fac? Dar la scenografie?

Va rog un raspuns cat mai detaliat si rapid...

Funda si ce mai vreti voi

1 răspuns:
| Tanya888 a răspuns:

Scenografie: inveti sa creezi decoruri (gen pentru scene din filme sau teatru) si la vestimentar...pai este clar: pur si simplu creezi îmbrăcăminte.