| kitty00 a întrebat:

Heii all! Vreau sa stiu si eu, daca iei peste 100 sau 110 puncte la olimpiada de limba si literatura romana te duci la etapa nationala. Si totusi, ce s-ar pueta castiga cu aceasta olimpiada? Dar la cea de fizica?

2 răspunsuri:
| Simmi a răspuns:

La olimpiada de limba si literatura romana n prima etapa daca iei peste 100 de puncte sigur te califici. Si in a doua etapa ca sa ajungi la nationala trebuie sa ai vreo 112, maxim. Intreab-o pe doamna ta de limba romana. Nu mai tin mnte exact

| CuloriHD a răspuns:

Daca ei peste 100 de puncte te califici, de castigat creca se castiga o diploma ori un premiu in bani
Funda?