| DeniiAleee a întrebat:

Heii! Am 14 ani, 48 kg, 1, 63 m. Ce exercitii as putea face sa slabesc? Sau nu neaparat sa slabesc, sa nu se mai depuna atat de tare mancarea si sa fie un plus pentru alte zone. Cel mai bun raspuns primeste funda!

2 răspunsuri:
| ElleAhx a răspuns:

Buna! In primul rand vreau sa spun ca ai o greutate excelenta pentru varsta si inaltimea ta si chiar nu este nevoie sa slabesti.
Incearca sa mergi la alergat odata la 2 zile sau macar de 2 ori pe saptamana. De asemenea, abdomenele sunt foarte bune daca grasimea tinde sa se depuna pe burta. intre 50 si 100 de abdomene pe zi ar trebui sa fie suficient. Poti merge la sala odata sau de 2 ori pe saptamana ca sa lucrezi mai bine muschii de la burta si brate.

| Telombilo a răspuns:

Nu trebuie sa faci miscare daca vrei sa nu se mai depuna mancarea, manaca si tu mai cu limita dar nu te abtine de la ceva. Atunci cand te simti satula lasa ''lingura '' jos e un semn ca ti-a ajuns.