| FirstLove13579 a întrebat:

Heii...am implinit 13 ani de cateva luni! Trec pe clasa a 7a ..De cateva luni vorbesc foarte mult cu un baiat care trece pe a 8a ..Parintii mei sunt foarte stricti si nu m-ar lasa sa am o relatie! Dar eu il plac..si el ma place! El are voie sa faca ce vrea...dar eu nu..Ai mei nu ma incurajeaza de loc si daca deschid subiectul "BAieti" incep sa urle la mine si sa imi interzica sa ies pe afara! Ce sa fac? Daca il voi refuza se va supara pe mine..Helpp!

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai cred ca si eu ca nu iti dau voie si au mare dreptate... astea sunt preocuparile tale la 13 ani?

| FirstLove13579 explică (pentru suntserios):

Nu..doar ca eu nu pot avea deloc libertate. si..Nu vreau sa il supar pe acel baiat.

| Danutul22 a răspuns:

Normal ca nu iti dau voie, hai sa fim realisti 13 ani..bine acum, cei de 13 ani au si relatii sexuale...dc trebuie sa le zici? incearca pe ascuns..nici macar nu stiu ce raspuns sa dau la asa fel de intrebare.

| FirstLove13579 explică (pentru Danutul22):

Mersii cred...Si daca o sa afle?

| Danutul22 a răspuns (pentru FirstLove13579):

Pai happyAsta depinde de tine big grin adica, tu trebuie sa ai grija sa nu se intample

| EllyClau a răspuns:

Uite care e faza, esti foarte tanara..si parintii tai se ingrijoreaza pentru tine, ei isi imagineaza ca isi vor pierde fetita happy cel mai bine..nu insista cu ei si incearca sa iti faci o relatie cu acel baiat fara ca parintii tai sa stie..am fost si eu la varsta ta si am avut aceleasi probleme