| lorenelorena99 a întrebat:

Am nevoie de parerea voastra! Imi place de un baiat si ...cum sa spun, mi-e teama sa ma intalnesc cu el. Stiu ca a sunat cat se poate de ciudat, dar nu cred ca ati inteles. Faza e ca e fac parte dintr-o familie mai saraca, stau intr-o zona mai nasoala ( mi-ar fi rusine sa aduc pe cineva acasa-chiar daca asta ar insemna ca el sa ma conduca pana acasa), iar familia mea are probleme. Eu trebuie sa fiu alaturi de ei, sa ii impac sa ii ascult, sa ii sustin, nu e usor, dar ce baiat ar vrea o fata intr-o situatie asa complicata. Adica de aratat arat binisor, am simtul umorului, invat destul de bine, sunt o fata normala- e adevarat ca nu am mai avut niciun iubit, iar daca o sa am vreau sa ma asigur ca el ma merita, ca e genul meu, ca ii place de mine ca persoana si ca m-ar intelege) Dar daca nu e asa? Daca as iesi cu el cum sa fac sa nu ma conduca pana acasa, cel putin pana il voi cunoaste mai bine. Cum ar trebui sa procedez in situatia mea?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Sfatul meu este sa-i spui din capul locului situatia ta exact asa cum este. Doar astfel iti vei da seama daca te iubeste/vrea sa fie cu tine indiferent de greutatile si neajunsurile tale. Te asigur ca ar fi neplacut pentru oricine sa constate ca a fost mintit/indus in eroare din prima clipa cu scopul de a fi tinut legat de tine cu orice pret. Cel care iti este sortitul draga mea acela va fi baiatul pe care ar fi cazul sa-l iubesti si asta il va face sa te iubeasca neconditionat intelegand perfect situatia ta mai deosebita si sa incerce chiar el sa te ajute sa depasesti greutatile vietii tale.Iti dooresc din tot sufletul sa ai parte de dragoste, iubire si fericire.

| Lawliet14 a răspuns:

Noi barbatii nu gandim ca voi femeile. Uite ce raspuns ti-a dat Alexandra. Sfatul meu este ca al Corbului Alb-Rosu: sa ii spui din start situatia. Nu vad nicio problema decat daca e batut in cap, cat timp familia ta nu e imorala iar tu inveti destul de bine cred ca e ok.

| alexandra_4554 a răspuns:

Draga mea situatia prin care treci e destul de grea, la familie vorbind, tu dupa cum se vede esti o persoana puternica, luptatoare, e ok sa nu iti deschizi sufletul din prima, poate baiatul e char super ok,, tu vrei momentan sa nu te conduca pana acasa, ii poti spune ca te descurci singura ca oricum trebuie sa te opresti la o prietena in drum spre casa, sau pur si simplu spune-i ca nu e nevoie pentru ca ai tai sa r supara,
Dupa vei vedea tu, daca baiatul merita, nu uita ca la un moment dat tot va trebui sa vina la tine sau sa te conduca pana acasa, tu vei sti daca el e persoana potrivita atunci cand il vei privi in ochi, lasa lucrurile sa decurga de la sine, sunt sigura ca vei avea noroc, fi sincera si spune-i ca momentan nu e momentul
Succes