| pampam_1804 a întrebat:

Heii, am o intrebareee.big grin
Paii uite cum sta treaba, eu termin a 7-a.Am o prietena care este inebunita dupa un baiat. El trece acum a 9-a. Si desigur se muta la liceu. Desi prietena mea nu a vorbit cu el niciodata fata in fata, decat intre patru pereti pe messenger, si el nu a salutat-o niciodata la scoala, ea e super obsedata.
Daca ar fi sa aleaga dintre mine si el, sigur l-ar alege pe el, deoarece cum spune ea, viata nu are rost daca nu il va mai vedea niciodata, si ce se va face, ce i se va intampla? Si toata ziua tot felul de intrebari absurde isi pune ...Am jucat odata adevar sau provocare si alta amica a intrebat-o pe cine ar alege dintre EL si mine, si desigur, nu a vrut sa raspunda nici in ruptul capului ceea ce m-a facut sa imi dau seama cat de obsedata e de un tip, care nu o baga in seama, pe mess debea daca ii raspunde.

Okei, si azi, m-am cam enervat, si i-am zis ca trebuie sa uite de el, ca ii place de cineva caruia nu ii pasa deloc, si ea tot ca nu e adevarat, ca sunt prieteni, si se inteleg foarte bine, ca daca vb pe mess e acelasi lucru si in realitate ...si s-a suparat si s-a dat pe invizibil la mine.
Mai demult Ma barfea cu el, si apoi imi zicea ca nu conteaza. A descoperit cat de dragut e atunci cand am pus eu ochii pe el, si dupa 3 zile dupa i-a placut si ei de el ...Eu am renuntat pe cand ea era super obsedata scria peste tot pana si pe scoala numele luii!

Acum, desii nu stiu daca vreau cu adevarat, as vrea sa o ajut cumva nu stiu, as putea face ceva sa se simta mai bine sau sa ii fac sa se vada, sau sa puna ochii pe alt baiat (ceea ce pare imbosibil)...
E singura mea prietena si nu vreau sa se supere pe mine... Sfaturi?

3 răspunsuri:
| mOBSCENE a răspuns:

Singurul meu sfat e sa incerci sa vorbesti serios cu ea. Spune-i ca tii la dansa, ca e prietena ta, si ca nu vrei sa o vezi umilindu-se in halul asta pentru un baiat. Pentru ca ea asta face, daca vede ca el nu o baga in seama si continua sa-l "urmareasca". Dupa cum zice ea ca sunt prieteni buni, poti de asemenea sa o sfatuiesti sa il intrebe direct daca o place [asta in caz ca e o fata tupeista], sau sa ii sugereze faptul ca ea il place si sa vada daca si el ii raspunde happy. Incearca sa-i "deschizi" ochii. Iesiti in oras, arata-i toti baietii care tie ti se par draguti, distrage-i atentia de la baiatul cu pricina happy.

| bianca a răspuns:

Sincer nici nu stiu sigur ce sfat sa iti dau.
iti zic 2 variante si alegi tu ce crezi ca e mai bine ok?
prima varianta ar fi sa stai dupa ea sa o tot bati la cap ca nu e potrivit ca lalala dar nu mi se pare buna pentru ca o tipa obsedata tot o tipa obsedata ramanewinking
si a doua varianta ar fi sa ii zici "suntem prietene de atata timp daca te-as pune sa alege intre mine si el ce ai alege?" si daca nu vrea sa iti raspunda inseamna ca conteaza un tip care nici macar nu o baga in seama mai mult ca tine si nu merita sa ii fi prietena.cand isi va da seama va veni ea la tine sa isi ceara iertarewinking

succes :*

sa stii ca prietenii nu se gasesc asa usor!

| pampam_1804 explică:

@Oana, uite, ea i-a zis ca il place, iar el a inceput sa rada si i-a zis sa isi puna pofta in cui.
Ea nu prea iese pe afara, mereu zice ca nu are chef ...Deobiceei vine la mine, sau merg eu la ea, desii ne plictisim nu vrea sa iesim afara