| AdelinaANI a întrebat:

Heii! Am o mică mare problemă cu părinții, deoarece nu mă lasă nicăieri peste noapte. Am 17 ani și 8 luni și cred că ar trebui să mă lase să mă distrez mai mult cu pritenii nu doar 3 4 ore. Am prieten/iubit de 3 ani, ne înțelegem super bine. Mami nu prea vrea să îl accepte, pentru că nu este înalt. Este cât mine adica 1.65, eu îl iubesc așa cum este nu mă interesează înălțimea, vârsta, kilogramele pentru că nici eu nu sunt perfectă. Vreau să petrecem mai mult timp împreună, nu vreau să mă cert nici cu ei dar nu mă înțeleg pur si simplu o țin pe a lor "că sunt prea mică să plec sau să petrecem timp împreună " Mă simt ca la 15 ani, nu au încredere în mine deloc. Cum aș putea să le schimb ideile astea învechite să zic așa. Țin să menționez că nu s-a întâmplat nimic între mine și iubitul meu. Aș vrea sfaturi, fără jigniri. Mulțumesc.

2 răspunsuri:
| AtateaConditii a răspuns:

Sa il aduci pe prietenul tau la cină neanunțathappy. Si să discutați toți să vadă că sunteți responsabili.

| AdelinaANI explică (pentru AtateaConditii):

Nu pot să-l aduc la cină neanunțat pentru că ar fi mai rău. Și oricât am discuta tot pe a lor o țin. Am încercat să vorbesc cu ei dar degeaba.