| Pinkrainbow100000 a întrebat:

Heii! Am o mica problema si sper ca ma puteti ajuta. Am 12 ani si imi place foarte mult de un baiat de 15. Stiu ca sunt cam micuta sa fiu impreuna cu un baiat asa de mare. Si lui ii place de mine dar, nu sunt sigura de relatia asta. Eu, am nai multe prietene care sunt mai mici decat mine si au iubiti si mai mari! Va rog dati-mi un sfat! FUNDAA! :'(((

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Esti prea micuta sa fii cu orice baiat. PUNCT.

| RainmakerX a răspuns:

Buna! Adevarat, esti mica, mult prea mica pentru o relatie serioasa sau ceva de genul dar nu zice nimeni ca nu poti sa fii impreuna cu acel baiat...nu zice nimeni ca nu poti sa petreci clipe frumoase cu el si la varsta asta,doar ca este o mica diferenta in relatie. La ce ma refer? Pai nu trebuie sa faceti tampenii sau ceva de genul,nu este nevoie sa exagerati cu saruturi si lucruri de genul (mai bine sa nu vorbim de sex...) Va puteti imbratisa din cand in cand daca vreti sa va aratati afectiunea,nu e nimic anormal in asta, dar pentru varsta asta cam atat. Nu mi se pare nimic in neregula intr-o astfel de relatie. Poti lejer sa fii cu el, sa petreceti clipe frumoase impreuna, sa va plimbati,sa vorbiti,sa mergeti pe la o cafenea (la o prajitura,la un ceai,ceva),puteti sa mergeti la un film s.a.m.d.
Sincer, da,esti mica,prea mica pentru semne mari de afectiune fata de acel baiat dar este mai mult decat okay sa fii cu el si sa va petreceti timpul impreuna atata timp cat nu exagerati.
Puteti sa fiti un fel de BFF si dupa,cand mai cresti si tu un picut puteti sa avansati cu relatia. Nu e nimic rau in asta, stai linistita, doar nu exagera asa cum fac fetele acelea pe care le cunosti (nu fa lucruri exagerate cu acel baiat in public) Doar imbratisari pentru moment daca vreti sa va aratati afectiunea in public, aveti timp si pentru restul cand mai cresteti.
Este doar parerea mea.
Eu zic sa fiti impreuna dar asa, mai mult ca prieteni foarte buni care petrec mult timp impreuna.
Dupa o sa puteti sa avansati incetul cu incetul cu relatia cand mai cresti.
Succes!

| Daiana01 a răspuns:

Pentru ca el e mai mare si tu mai mica este o mare sansa ca el doar sa se foloseasca de tine. Crede-ma eu nu ced ca ar trebui sa incepi o relatie cu o persoane mai mare decat tine la varsta asta pentru ca cand incepi sa ai sentimente pentru o persoana dragostea devine oarba si poate nu o sa iti dai seama ca el se foloseste de tine.
Eu cred ca ar trebui sa mai astepti.
Succes!

| FlyingMonkey a răspuns:

Pai dacă va iubiți nu contează vârsta. Asculta-ți inima nu ce zic alții. Vârsta este doar un numar.