| anonim_4396 a întrebat:

Am un telefon, Allview P5 Mini. Îmi "flameaza " ecranul, să spun aşa. Adică, se închide [foarte slab], se deschide. Dar el rămâne deschis, adică. Pot umbla pe el cât este ecranul întunecat.

Nu ştiu dacă aţi înţeles ceva.

Întrebarea este : Face aşa din cauza că este lumina la maxim şi nu duce atât?

2 răspunsuri:
| radu75 a răspuns:

Am de 2 sapt telu si am patit si eu asta, m am speriat la inceput am crezut ca face figuri ecranul. e din cauza ca ai lasat pe automat modul iluminare ecran sau stralucire ecran cum i se mai spune. urmeaza pasii:setari sistem-ecran-stralucire-bifezi sau de bifezi stralucire automata daca nu, reglezi cat vrei tu. dar tine cont ca aceasta functie in modul automat economiseste f multa baterie, asa ca dupa o vreme o sa ti dai seama si o sa l lasi iar pe automat si face asta cu palpairea ecranului doar noaptea mai mult din cauza senzorului de proximitate care regleaza stralucirea ecranului in functie de lumina de afara. sper ca esti multumit de rasp. astept

| oldschoolrom a răspuns:

Poate ai la setari ecranul sa fie mai intunecos.Eu am Allview P5 nu mini si nu am la fel ca tine.