| MicutttaDeTot a întrebat:

Heii, as vrea sa imi pun un piercing... Insa parintii nu sunt de acord, dar nu imi pasa. As vrea sa stiu cum as putea sa il fac singura fara sa se infecteze? Vreau sa imi fac in buric, ai mei sunt de acord chiar mi-au zis ca ma duc la un salon special, dar peste 1 an, dar nu vreau sa astept atat ..Deci, cum as putea sa il fac?
P.s sunt constienta de riscuri

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La ce spanac o sa te ajute cercelul in buric? in afara ca o sa lasi impresia de usuratica?

Ps, sterilizezi un ac si te intepi, urli de durere apoi te rogi sa nu se infecteze.

| OmulDeStiinta1986 a răspuns:

Nu merita riscul. mai bine astepti un an decat sa faci o prostie care iti ramane pe corp toata viata.

Răspuns utilizator avertizat
| StevenMetalhead a răspuns:

Nu chiar ar fi bine sa-ti faci singura piercing, asta e ca si cum ti-ai face singur cu acul tatuaj, nu, mai bine consulta un profesional, sau cauta prietene care sunt capabile sa puna piercinguri(dar vezi sa fii atenta la cine te adresezi) sau incearca totusi sa-ti convingi parintii sa-ti permita sa-ti faci acum.

| Sfetnicul a răspuns:

Si o să fii mai interesantă după aceea?