| buburuza23 a întrebat:

Heii happy...as vrea sa pun o intrebare legata de alegerea profilului de la liceu (sunt in clasa a 8a )..care sunt diferentele dintre stiinte ale naturii intensiv engleza si stiinte ale naturii simplu?:-s..care ar fi alegerea mai buna? Tin sa mentionez ca nu ma dau in vant dupa engleza...dar na..totusi sunt constienta ca am nevoie de ea in viata.
Cand spun diferente ma refer la cele referitoare de BAC-se da acelasi la ambele profile? sau e mai usor la al doilea?
Si as dori de asemenea sa stiu care profil e mai ok din punctul vostru de vedere.am nevoie de cat mai multe opinii pentru a-mi forma o idee.happy

multuu anticipat:* funda+vot pentru cel mai complex si de folos raspuns :d

Răspuns Câştigător
| jokerulvlad a răspuns:

Stinte ale naturi intensiv faci ghimie si biologie la greu si mate(e estrem de greu si scharbos mai ales la biologie) dai bac la mate, chimie, biologie si o limba la alegere. la al doilea e mai usurel dar tot la astea dai bacu. eu teasi sfatui sa alegi fililogia. are multe avantaje.
1. nu dai bac la mate
2 inveti limbi straine care te ajuta
Si nu-ti face griji nu daca vrei sa faci o facultate dupa nu conteaza ce liceu ai avut.

| buburuza23 explică (pentru jokerulvlad):

Si BAC-ul e acelasi la ambele profile? sau e mai usor la stiinte ale naturii simplu? happy

| jokerulvlad a răspuns (pentru buburuza23):

La fel