| fetelerebele a întrebat:

Heii buna TPU am o maree problema deci sunt fooarte timida dc? ce sa fac sa nu mai fiu deatatea ori am incercat dar nu pot! 11111cu colegi nu sunt dar cand ies cu fetele la o plimbare si ne intalnim cu niste tipi superbi si vorbesc cu mine eu ma rusinez si nah aoleuu dc maa cand cu tipi pe care ii cunosc de mult nu nu-s rusinoasa ba chiar is nebuna dar nu stiu ohhh! ce sa fac si acum nu mai e problema de tipi dar asa in general si cu fetele care sunt venite noi la scoala! oh timiditatea asta! va roog ceva ca sa nu mai fiiu rusinoasaaaa

2 răspunsuri:
| MihaelaMiikii a răspuns:

Buna! nu iti face griji, trebuie sa ai incredere in tine! e cel mai important, eu sunt foarte ''tupeista'''pentru ca am multa incredere in mine. ceva care te poate incuraja ar fi sa te bagi in seama cu prietenii, sau cand iesi in parc [un exemplu: poti sa te duci pur si simplu sa intrebii cat e ceasul pe cineva, iti da incredere] happy si iti poti repeta seara inainte de culcare [ nu sunt timida, nu sunt timida! suna prostesc, dar cred ca te v-a ajuta] sau cand iesi afara, imbraca-te frumos, poti sa iti dai si cu niste gloss, te face sa te simtii mai frumoasa :* Bafta! funda? big grin

| Ancalove a răspuns:

Asta e normal.aceasata problema va trece cu timpul.dar ca sa grabesti putin lucrurile incearca sa fi mai indrazneata, sa ai incredere in tine si mai ales sa gandesti pozitiv.totul va trece.dat tine minte niciodata sa nu te lasi doborata de un obstacol asa de mic. funda? happy