| rebbe95 a întrebat:

ceva ma tot framanta de ceva vreme. cand ies afara de exemplu cu o prietena, si mai vin doi baieti pe care eu nu ii cunosc, ei nu ma baga in seama :l o baga doar pe ea si deasta eu nu am multi prieteni. ma simt singura si a nimanui. si eu sunt mai rusinoasa de felul meu si nu stiu cum sa ma bag in vorba cu ei. va rog spuneti-mi ce sa fac sa ma bag in seama cu unele persoane ..altfel incep sa ma ia la misto si eu sunt mai prostuta de felul meu sad. help me please!

5 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

What? Draguta ce fel de prietena ai daca ea accepta asta?! Daca stie inseamna ca nu-i pasa deci ai pierdut-o(sau n-ai avut-o niciodata), iar daca nu stie spune-i si daca ea va incerca sa-i convinga sa nu mai fie nesimtiti(imi pare rau ca folosesc cuvantul, dar asta sunt).Iar tu fii mai comunicativa si fereste-te de prietenii falsi, stiu ca-i greu dar incearca!

| unpustiobisnuit a răspuns:

Spune-i prietenei ca te deranjeaza acele persoane

| krs20kriss a răspuns:

Vorbeste cu prieten ta zi sa iti faca, cunostinta cu prietenii ei gasete un subiect de vorba...fa-ti prieteni care sa nu faca misto sau sa rada happy succeswinking

| Sleepybeautyisawake a răspuns:

Oo si eu sunt asa ..ai sa vezi ca o sa fii asa pana cand gasesti un grup in care sa te simti in largul tau. Dar totusi nu ar strica sa incerci sa fii mai indrazneata ..cauta subiecte de interes comun sau lasa rusinea la o parta si baga.te si tu in seama spune chestii la vrajeala si te vor gasi amuzanta. Mie asa mi s.a intamplat. Bafta :*

| rebbe95 explică (pentru Sleepybeautyisawake):

Sii ce subiecte? aici am o problema. nu stiu subiecte de discutat sad
multumesc mult oricum >big grin