| Lluvia_8369 a întrebat:

Heii`! Cum pot sa scriu cu "t" "s" sau "i" dar cu caciulita de aia?happy p. s. : nu-mi apare jos in bara un patrat in care sa scrie "en" sau asa ceva unde ar trebui sa apas si sa-mi aleg limba romana big grin plss help mee :X funda ~! happy

Răspuns Câştigător
| AlexAnonimul a răspuns:

Pei. da pe start, uite-te la control panel si cauta regional and language options si selecteaza la curent format romanian (Romania)

2 răspunsuri:
| LoveStoned a răspuns:

Ok, acelea se numesc diacritice si le obtii asa:
Start -> Control Panel -> Regional and language options si dai Add la Romanian...in felul asta iti va aparea patratelul de care vorbeai... daca nu iti aparea mai poti folosi scurtatura alt+shift pentru a comuta intre limbi.

| AlexAnonimul a răspuns:

Ms pentru funda!