| Georgiaanat a întrebat:

Heii big grin Imi doresc piercing in limba. Dar am vorbit la un salon si a zis ca trebuie sa am 16 ani si cu parintii de mana. Problema e ca eu am 13 ani, si o sa vorbesc cu mama. Vroiam sa va intreb in cazul in care ma duc cu mama sau cu tata o sa mi-l puna?puppy dog eyes pentru ca imi doresc unul foarte mult, de cand mai multi prieteni mi-au bagat chestia asta in cap [ ca ei au si eu nu :-s ]... si deja s-a oferit un baiat sa mi-l puna dar nu vreau. puppy dog eyes

Idei? Funditaa

11 răspunsuri:
| MaDroghezCuFericire a răspuns:

Daomne straight face la 13 ani tu vrei piercing straight face nu te supara dar esti MICA. Eu la 13 ani ma jucam in santul din fata casei rolling on the floor si tu vrei piercing laughing)) draga baga-ti mintile-n cap rolling on the floor

| Georgiaanat explică (pentru MaDroghezCuFericire):

Draga eu nu-s taranca sa ma joc in santwinking

| MaDroghezCuFericire a răspuns (pentru Georgiaanat):

Pai da, tu esti orasanca proasta rolling on the floor drogata la 13 ani
rolling on the floor)))))))))

| Georgiaanat explică (pentru MaDroghezCuFericire):

Nu ma droghez. Fetita. oh go on

| Feliciann a răspuns (pentru Georgiaanat):

Frumoas raspuns, acum la 13 ani se fac tote alea... doar evoluam ce dracu

| Tania a răspuns:

Pai poti intreba la alt salon, sau sa ti-l puna baiatul respectiv, daca se pricepe.
Oricum fie ca stiu ai tai sau nu, tot se vor prinde ca ti-ai pus piercing in limba...
Acum ca o parere asa personala ...ar trebui sa iti stea mintea la altceva la 13 ani nu la tampenii de astea.

| h3r a răspuns:

Ce vrei sa faci cu acel pierce in limba?

| Feliciann a răspuns (pentru h3r):

Probabil fata stie ca sexul oral cu piercing (in limba) este unu cu felicitarii poate de asta isi pune sa fie si ea felici
tata!

| h3r a răspuns (pentru Feliciann):

Acum nu, dar probabil mai tarziu da.
Doar ea face ce ii se spune, mai exact ce spun prietenii sai.

| Bebbe133 a răspuns:

Deci nu te mai lua dupa prieteni. Serios! Nu esti mai interesanta daca ai piercing, plus ca intotdeauna [o sa iti dai tu seama mai tarziu] prietenii te influenteaza rau fara sa vrea. Asa ca. la varsta ta, te sfatuiesc sa nu faci greseala asta. Esti la fel de frumoasa si fara pierce in limba. Si nu face greseala sa il lasi pe baiatul ala sa iti dea el gaura pentru ca nu e expert si poate sa iti nimereasca vene ce provoaca cancerul. Aaa si poate o sa crezi ca sunt vorbe de pe timpuri ce zic eu. Dar nu. Eu am aj8nus sa cred singura asta. Am 14ani jumate, SI exact asa imi doream si eu cand aveam varsta ta. Si acum imi dau seama ca nu are niciun farmec. Plus ca pierce`ul va deveni foarte incomod. Mai ales la incemut, dar si dupa. Asa ca. las- o asa si nu te mai lasa influentata de "prieteni ". Sunt sigura ca iti e greu sa renunti la ideea asta pentru ca ti se pare ceva frumos, dar incearca. Sunt sigura ca si parintii tai ar fi mai fericiti daca nu ai avea asa ceva in ilmba.

| Fax a răspuns:

Vezi-ti de papusi sau alte chestii copilaresti.ai o viata intreaga inainte.se vede ce influentabila esti oricum.mi-e mila de tinehappy apropo din cate stiu poti sa ai diverse probleme dupa, daca iti pui in limba.