| Diiiia a întrebat:

Heii, deci pentru cei care ati fost la concursul Evaluare in educatie la romana cum vi s-a parut? eu ma duc sambata si as vrea sa stiu.

1 răspuns:
| Libelle a răspuns:

Hm,nu cine stie ce.Sunt mai practice olimpiadele. Parca sunt 2 variante, trebuie sa alegi una din ele.In general a 2-a e mai convenabila.
Daca esti la gimnaziu trebuie sa ai gramatica bine pusa la punct+ fonetica,si genurile literare(caracterizari,tehnicile de argumentare,si pentru compuneri sa ai harul ala de a nu imbogati extrem de mult in figuri de stil, dar totusi a face ce scrii interesant)
Ce-ti trebuie la romana in afara de inteligenta si imaginatie?! Daca le ai, te-ai scos in toate concursurile.